zanim wydampngW ramach programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego uczniowie naszej szkoły realizują zajęcia o finansach. W dniu 14 lutego 2022 roku uczniowie klasy 4 e uczestniczyli w lekcji pt: "Zanim wydam, czyli o pieniądzach w zadaniach matematycznych" przeprowadzonej przez p. Grażynę Jakubowską według jej autorskiego scenariusza, który znalazł się wśród najwyżej ocenionych scenariuszy przesłanych do konkursu ogłoszonego przez NBP w kategorii uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych.

Podczas lekcji uczniowie zdobyli wiele nowych informacji dotyczących monet i banknotów, a z rozwiązywanych zadań z hasłami dowiedzieli się, gdzie wybijane są monety oraz kto drukuje polskie banknoty. Uczestnicy zajęć poznali także najważniejsze informacje dotyczące działalności NBP oraz dowiedzieli się o różnych rodzajach pieniędzy. Wzbogacili swoją wiedzę o walutach wirtualnych, a w ułożonym domino z hasłem poznali nazwę najpopularniejszej rodziny walut wirtualnych, czyli kryptowaluty.

Dzięki zajęciom o finansach uczniowie pogłębili wiadomości z ekonomii, a jednocześnie utrwalali wiedzę matematyczną z działań na liczbach.

Uczestnicy lekcji uświadomili sobie, jak ważne jest stałe pogłębianie wiedzy, które ułatwi sprawne funkcjonowanie w świecie finansów.

To była bardzo ciekawa lekcja dotycząca edukacji ekonomicznej.