Konkurs Marynistyczny

20190320 12152720.03.2019. we Wrzesińskim LOK-u odbył się konkurs wiedzy morskiej pt: "Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego". Podczas konkursu wszyscy uczestnicy musieli: poprawnie wypełnić test z zakresu wiedzy morskiej oraz historii Polskiego wybrzeża, wykonać 10 najlepszych strzałów do tarczy z broni pneumatycznej oraz wykonać 10 obowiązkowych węzłów żeglarskich.

Nasza drużyna w składzie:

    Kamila Dziarnowska
    Jagoda Stawicka
    Julian Dziarnowski

zdobyła drużynowo I MIEJSCE a indywidualnie:

    Kamila Dziarnowska - II MIEJSCE
    Julian Dziarnowski - III MIEJSCE
    Jagoda Stawicka - IV MIEJSCE

Całej drużynie serdecznie gratulujemy i czekamy na etap wojewódzki w Śremie, który odbędzie się 30 marca.

Brawo Kuba!

IMG 20190319 080419Jakub Suhak uczeń klasy 1c w wolnym czasie rozwija swoje pasje. Jedną z nich jest zamiłowanie do fotografii. Kubuś wielokrotnie próbował uwiecznić na zdjęciu swojego kota Czesława. Jedno z najbardziej udanych zgłosił  na  konkurs fotograficzny.  Zdjęcie bardzo się podobało, dlatego Kuba zajął  I miejsce w Ogólnopolskim  Konkursie Fotograficznym „Świat w obiektywie”. Gratulacje dla Kuby za talent i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Akcja społeczna: Las Powróci - Sztafeta Pokoleń

Ulotka

Poniżej zamieszczamy informację przesłaną do szkoły przez Nadleśnictwo Czerniejewo.


      ,,Jak już wcześniej anonsowaliśmy Nadleśnictwo Czerniejewo przy współpracy z władzami Miasta i Gminy Września, Miasta i Gminy Nekla oraz Miasta i Gminy Czerniejewo inicjuje akcję społecznego sadzenia lasu na obszarach zniszczonych przez huragan, który przetoczył się przez nasz teren w dniu 11 sierpnia 2017 roku.
      Naszą akcję rozpoczniemy od lasu położonego w granicach Wrześni – tzw. „Małpiego Gaju” .
Chętnych posadzić drzewka na zniszczonej powierzchni zapraszamy do „Małpiego Gaju” w kolejne soboty: 30 marca i 6 kwietnia br. .
Sadzenie planujemy rozpocząć o godzinie 9:00, a zakończyć ok. godziny 13:00, lecz każdy może uczestniczyć w sadzeniu tak długo jak starczy mu czasu i sił.

Mapka

OGŁOSZENIE - UCZNIOWIE KORZYSTAJĄCY Z OBIADÓW SZKOLNYCH

W KWIETNIU  W DNIACH  15, 16, 17  ORAZ  29 I 30  NIE BĘDZIE OBIADU W SZKOLNEJ STOŁÓWCE.
W DNIACH  10, 11, 12 ( DNI WOLNE OD ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH ) ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA OBIADÓW.
ZGŁOSZENIA TELEFONICZNE ( 61 4360 299 )  LUB  OSOBISTE U A. DWORECKIEJ DO 25.03.2019R.
BRAK ZGŁOSZENIA  ( 10,11,12 KWIECIEŃ ) OZNACZA REZYGNACJĘ Z OBIADÓW W TYCH DNIACH I ZOSTANIE UWZGLĘDNIONE W ROZLICZENIU KOSZTÓW OBIADÓW W KWIETNIU.

Dzień Liczby Pi

plakat14 marca (w notacji amerykańskiej 3.14) to Dzień Liczby Pi – chyba najsłynniejszej liczby na świecie. Święto ludolfiny to doskonała okazja do uczczenia królowej nauk – matematyki. Dlatego też 14.03.2019 r. uczniowie klas czwartych, szóstych i ósmych naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z liczbą pi, historią jej święta oraz ciekawostkami matematycznymi w formie gier, prezentacji czy  filmów. Nietypowe lekcje rozbudziły wyobraźnię i skłaniały do refleksji.

Wspólne sadzenie drzew

IMG 20190318 112455Dnia 18 marca uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej spotkali się z leśniczym z Nadleśnictwa w Czeszewie, który zachęcał młode osoby do włączenia się w akcję odnawiania zagajnika przy ul. Działkowców, który został niemal całkowicie zniszczony w czasie wichury w 2017 roku. Sadzenie lasu zaplanowano na soboty 30 marca i 6 kwietnia w godzinach 9.00 -13.00.

Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Francuskiego

Konkurs jezykowyDnia 13 marca 2019 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom X edycji powiatowych konkursów z języka niemieckiego i języka francuskiego, które organizowane były w ramach projektu ,,Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej”.

Dzień Kobiet w 1d

DZK1Miłym wydarzeniem w naszej szkole jest obchodzony co roku Dzień Kobiet. Chłopcy z klasy 1 d  z tej okazji zaprosili koleżanki do kina, a następnie na gorącą czekoladę i pączki do cukierni.

Klasa VII dwujęzyczna

Z logo szkoły

„ODKRYWCZA CHEMIA – POZNAJ, SPRAWDŹ, WYKORZYSTAJ”

zdj2Poszerzenie wiedzy specjalistycznej i ogólnej, rozwijanie zainteresowań  chemią oraz podniesienie kompetencji kluczowych to cele projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza i Edukacja współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Strona 1 z 81

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony