Poszukiwany Uczeń z Pasją!

mam pasjęUczeń z pasją

Poszukujemy uczniów, którzy:

  • mają ciekawe lub nietypowe zainteresowania,
  • mają pasję
  • robią ciekawe rzeczy po szkole
  • chcieliby zainspirować innych

Jeśli pasujesz do tego opisu

zgłoś się!

Napisz parę słów o sobie i wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub oddaj bezpośrednio
p. Ewie Kiełtyce lub p. Anecie Błaszczyk

(koniecznie podpisz swoją pracę: imię, nazwisko, klasa)

Wybierzemy najciekawsze historie i skontaktujemy się z ich autorami

Ferie 2019 - grafik zajęć

Ferie 2019 - grafik zajęć

Szkolenie wolontariuszy

IMG 2293Dnia 07.01.2019r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla przyszłych wolontariuszy. Warsztaty pt. „Wolontariat w pierwszych krokach” poprowadził pan Krystian Kędziora z Wrzesińskiego Centrum Wolontariatu.

Jasełka

21 grudnia o godzinie 11:00 św.Mikołaj zadał dzieciom pytanie: Czy czas już zacząć kolędowanie? Na wielkiej sali sportowej młodzież i dzieci naszej szkoły wspólnie z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi, a przecież każdy czuł się szczególnie wyróżniony, wyśpiewali kolędy. Dzieci uczyły nas układów choreograficznych, a młodzież w przebraniach z czasów starożytnych nadawała klimat betlejemskiej grocie. Dzięki pracy włożonej przez dzieci i młodzież pod kierunkiem pani A.Konopki-Adamskiej oraz pani M.Przybylskiej mogliśmy kolejny raz przeżyć pamiątkę narodzenia Jezusa Chrystusa, a tym samym okazać sobie wzajemną życzliwość, zrozumienie i zastanowić się nad sensem ludzkiej egzystencji w czasach, które zawsze wymagają od człowieka postawy humanitaryzmu.

Wycieczka klasy 1e i 1b do Małego Peru

01d45d5620c0ddb00d533989939cd54f41302181b9W przedświątecznych nastrojach udaliśmy się na początku grudnia na wycieczkę do Małego Peru- gospodarstwa agroturystycznego w Piotrowicach koło Słupcy. Na początku mieliśmy okazję zobaczyć betlejemską szopkę wybudowaną przez właścicieli obiektu. Dokarmialiśmy i podziwialiśmy przepiękne alpaki i osły hodowane w zagrodach. Później przeszliśmy do budynku, w którym czekała na nas pani Mikołajowa i jej Elfy, z którymi razem dekorowaliśmy pierniki oraz piernikowe domki i wyrabialiśmy własnoręcznie aromatyczne mydełka.

Wigilia w 2c

wigilia 2

21 grudnia w klasie II c odbyła się ,,wigilijka" czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oczywiście pod choinką znalazły się też prezenty i dużo radości z tego powodu.

Wigilia w klasie Id

m1Wigilia to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie klasy I d do swojej "szkolnej rodziny" zaprosili również rodziców. Wspólna wigilia i przedstawienie świąteczne przygotowane dla rodziców jeszcze bardziej zintegrowały klasę.

Wigilia w klasie ,,0b”

received 226025231661181Dnia 21.12.2018 roku odbyła się nasza pierwsza wigilia klasowa. Wszyscy byli pięknie, odświętnie ubrani. Dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia, śpiewaliśmy wspólnie kolędy i zajadaliśmy pyszne smakołyki.

Wigilia w klasie 1 c

IMG 20181221 083301Zgodnie z tradycją 21 grudnia dzieci klasy 1 c przyszły do szkoły odświętnie ubrane. Wspólnie zasiedliśmy do przystrojonego ozdobami stołu, na którym znalazły się przyniesione przez dzieci smakołyki. Złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i śpiewaliśmy kolędy. Nie zabrakło również prezentów, które wywołały uśmiech na twarzach dzieci. Czas upłynął w bardzo miłej, świątecznej atmosferze.

Pobyt w Schronisku Zwierząt

IMG 1886Dnia 18 XII 2018 roku grupa 15 wolontariuszy udała się jak co roku do schroniska zwierząt we Wrześni. Wcześniej zakupiono karmę suchą dla piesków za sumę 650 zł zebraną wśród społeczności szkolnej. Serdecznie dziękujemy mamie Wiktorii Łach z klasy IIIC, która zajęła się kupnem i dostarczeniem karmy do schroniska.

Strona 1 z 76

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony