Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3

20181024 121056W naszej szkole odbywały się zajęcia plastyczno- techniczne, które prowadziła p. Gosia z 1 a. Zainteresowanie dzieci i chęć uczestnictwa w kółku sprawiło, że uczęszczało na nie 20 uczniów. Głównym celem kółka plastycznego było rozwijanie wrażliwości estetycznej uczniów, indywidualnych zdolności twórczych, ich wyobraźni oraz twórczego myślenia. Panująca atmosfera przyjaznej, twórczej pracy sprzyjała powstawaniu więzi w grupie oraz wyzwalała u uczniów wiarę we własne uzdolnienia. Tematyka zajęć dobierana była stosownie do pór roku, przypadających świąt, oraz zainteresowań dzieci.

fullsizeoutput 22Maja Kubiaczyk – uczennica klasy V c – jest członkiem najbardziej utytułowanej formacji tanecznej - Alchemia Rubiny. Maja uczęszcza na zajęcia taneczne w stylu jazz, modern, contemporary, a także tańca klasycznego, akrobatyki turniejowej, gimnastyki artystycznej oraz pole dance. Nasza młoda tancerka wraz ze swoją grupą Rubiny dostała się do ścisłego finału 40 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, gdzie konkurowały z najbardziej utytułowanymi formacjami z Polski, Rosji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii.

received 43842757699613318 czerwca SKO- wiczów odwiedziła p. Edyta z Banku PKO, która przedstawiła dzieciom pojęcie banku- po co one są, do czego służą i co robią. Przeprowadziła w klasie dyskusję na temat oszczędzania i tego jak można oszczędzać. Każdy otrzymał upominki SKO i na pewno wyniósł wiele nowych i wartościowych wiadomości z tej ciekawej lekcji.

Zachęcamy innych do przygody z SKO i oszczędzania!

IMG 20190612 171645Dnia 12.06.2019 w naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe dla uczniów, którzy  w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę w klasach zerowych i klasach pierwszych. Dzieciom towarzyszyli rodzice. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Halina Kotyk. Następnie wszyscy udali się na zwiedzanie szkoły. Na dzieci czekały atrakcje plastyczne, ruchowe, komputerowe oraz zabawy. Dla rodziców była to okazja, by porozmawiać z dyrektorem szkoły, nauczycielami, pedagogiem i psychologiem. Było to bardzo udane spotkanie.

20190527 111104W maju uczniowie klasy V c wyjechali na zajęcia do Centrum Edukacji Ekologicznej WPN w Jeziorach. Pobyt rozpoczął się prelekcją na temat Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dzieci obejrzały film w sali audiowizualnej oraz usłyszały wiele cennych informacji dotyczących roślin i zwierząt. Następnie  uczestniczyły w zajęciach na ścieżce edukacyjnej gdzie w formie zabawy uczyły się rozpoznawania tropów zwierząt, rozpoznawania drzew po wyglądzie liści.

łatasW tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez PPSE we Wrześni we współpracy z Wielkopolskim Kuratorium Oświaty i Wielkopolskim Centrum Onkologicznym  brali udział uczniowie klas piątych. Zadaniem  dzieci było stworzenie komiksu na temat – „Palić , nie palić – oto jest pytanie?
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat negatywnych skutków palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów szczególnie w środowisku młodzieży szkolnej oraz kształtowanie postaw asertywnych wobec osób palących papierosy i inhalujących e- papierosy, rozwijanie wyobraźni i kreatywności.  Naszą szkołę w tym konkursie reprezentował  Wiktor Łatas.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 20.05.2019r, gdzie uczeń został nagrodzony za swoją pracę.

1Klasy 1 D i 1 E wraz z wychowawcami na koniec roku szkolnego postanowili jeszcze odwiedzić wioskę norweską Arendel w Zagórowie. Jest to jedyne miejsce w swoim rodzaju, które nawiązuje do Skandynawii od drewnianch domków po zwierzęta. Piękne konie, renifery, zabawy na piasku i pyszne kiełbaski z ogniska zapewniły dzieciom ogromną zabawę i radość.

kHannna Wabich i Katarzyna Lis z klasy I D to uczennice, które uwielbiają tańczyć. Swój ogromny talent prezentują podczas ogólnopolskich konkursów tanecznych. Odnoszą duże sukcesy i bardzo często stoją na podium.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

1W maju uczniowie klas I b i I d wybrali się wraz z wychowawcami do Mikroskali w Koninie. W Centrum Edukacji mieli okazję zobaczyć 30 makiet o charakterze edukacyjnym, a największą zabawę sprawiło im to, że mogli decydować jaki element makiety poruszy się, zagara czy zaświeci. Spędzili również czas w pracowni modelarskiej gdzie samodzielnie wycinali ze styropianu małe figurki. Jednak największą atrakcję sprawił im emocjonujący seans filmowy w kinie 6D.

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony