Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3

DSC 025214 marca 2019 r. w Pałacu na Opieszynie odbył się II Koncert Charytatywny pod hasłem ,,Nie rezygnujemy z marzeń". Organizatorem tego i poprzedniego koncertu była SSP nr 3 we Wrześni. Całkowity dochód z koncertu został przekazany na leczenie 12-letniego wrześnianina Mikołaja Draheima. Na scenie zaprezentowała się młodzież w wokalnym i tanecznym repertuarze. Nie zabrako również szkolnego chóru.

IMG 20190319 080419Jakub Suhak uczeń klasy 1c w wolnym czasie rozwija swoje pasje. Jedną z nich jest zamiłowanie do fotografii. Kubuś wielokrotnie próbował uwiecznić na zdjęciu swojego kota Czesława. Jedno z najbardziej udanych zgłosił  na  konkurs fotograficzny.  Zdjęcie bardzo się podobało, dlatego Kuba zajął  I miejsce w Ogólnopolskim  Konkursie Fotograficznym „Świat w obiektywie”. Gratulacje dla Kuby za talent i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Ulotka

Poniżej zamieszczamy informację przesłaną do szkoły przez Nadleśnictwo Czerniejewo.


      ,,Jak już wcześniej anonsowaliśmy Nadleśnictwo Czerniejewo przy współpracy z władzami Miasta i Gminy Września, Miasta i Gminy Nekla oraz Miasta i Gminy Czerniejewo inicjuje akcję społecznego sadzenia lasu na obszarach zniszczonych przez huragan, który przetoczył się przez nasz teren w dniu 11 sierpnia 2017 roku.
      Naszą akcję rozpoczniemy od lasu położonego w granicach Wrześni – tzw. „Małpiego Gaju” .
Chętnych posadzić drzewka na zniszczonej powierzchni zapraszamy do „Małpiego Gaju” w kolejne soboty: 30 marca i 6 kwietnia br. .
Sadzenie planujemy rozpocząć o godzinie 9:00, a zakończyć ok. godziny 13:00, lecz każdy może uczestniczyć w sadzeniu tak długo jak starczy mu czasu i sił.

Mapka

W KWIETNIU  W DNIACH  15, 16, 17  ORAZ  29 I 30  NIE BĘDZIE OBIADU W SZKOLNEJ STOŁÓWCE.
W DNIACH  10, 11, 12 ( DNI WOLNE OD ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH ) ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA OBIADÓW.
ZGŁOSZENIA TELEFONICZNE ( 61 4360 299 )  LUB  OSOBISTE U A. DWORECKIEJ DO 25.03.2019R.
BRAK ZGŁOSZENIA  ( 10,11,12 KWIECIEŃ ) OZNACZA REZYGNACJĘ Z OBIADÓW W TYCH DNIACH I ZOSTANIE UWZGLĘDNIONE W ROZLICZENIU KOSZTÓW OBIADÓW W KWIETNIU.

plakat14 marca (w notacji amerykańskiej 3.14) to Dzień Liczby Pi – chyba najsłynniejszej liczby na świecie. Święto ludolfiny to doskonała okazja do uczczenia królowej nauk – matematyki. Dlatego też 14.03.2019 r. uczniowie klas czwartych, szóstych i ósmych naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z liczbą pi, historią jej święta oraz ciekawostkami matematycznymi w formie gier, prezentacji czy  filmów. Nietypowe lekcje rozbudziły wyobraźnię i skłaniały do refleksji.

IMG 20190318 112455Dnia 18 marca uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej spotkali się z leśniczym z Nadleśnictwa w Czeszewie, który zachęcał młode osoby do włączenia się w akcję odnawiania zagajnika przy ul. Działkowców, który został niemal całkowicie zniszczony w czasie wichury w 2017 roku. Sadzenie lasu zaplanowano na soboty 30 marca i 6 kwietnia w godzinach 9.00 -13.00.

DZK1Miłym wydarzeniem w naszej szkole jest obchodzony co roku Dzień Kobiet. Chłopcy z klasy 1 d  z tej okazji zaprosili koleżanki do kina, a następnie na gorącą czekoladę i pączki do cukierni.

Z logo szkoły

IMG 20190311 081149W związku z realizowanym tematem o zwierzętach hodowlanych dnia  11 marca 2019r. klasa 1 c zaprosiła mamę Weroniki, by zaprezentowała hodowlę pszczół, o których  wiemy bardzo niewiele. Murarki ogrodowe to kuzynki pszczół miodnych. Podobnie jak one są bardzo aktywnymi i efektywnymi zapylaczami wielu kwiatów ogrodowych.

 

20190308 085310Dnia 08.03.2019 r. uczniowie Klasy Akademickiej - VIIIa wzięli  udział w Akademii Uczniowskiej organizowanej przez Wydział Chemii UAM w Poznaniu.
Tematem wiodącym była "Chemia w sporcie". Zadaniem uczniów było opracowanie projektu i przygotowanie posteru czyli naukowego plakatu mówiącego o zrealizowanym zadaniu. Nasz projekt nosił tytuł "Maści wszelkiej maści, czyli lekarstwo na kontuzje".

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony