Komunikaty

IMG 20191010 084942Antoni Moracki, uczeń klasy 2 C od czterech lat systematycznie uczestniczy w zajęciach gry w piłkę nożną. Dwa razy w tygodniu późnym popołudniem intensywnie ćwiczy pod kierunkiem trenera. Jego wysiłek został nagrodzony podczas ostatniego turnieju. Antoś zdobył najwięcej bramek i tym samym został królem strzelców. Być może rośnie następca sławnych piłkarzy. Antkowi gratulujemy i życzymy wytrwałości w zdobywaniu kolejnych sukcesów.

imagi0019 października uczniowie klasy 1A uczestniczyli w spotkaniu z Panią  aspirant Izabelą Schick-Szubą – policjantką Komendy Powiatowej Policji w  Gnieźnie i jednocześnie mamą naszej Julki. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i  ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu  się na przejściach dla pieszych.

IMG 6406W klasie 2e Dzień Chłopca świętowany był przez kilka dni. Najpierw wszystkie dzieci otrzymały własnoręcznie przygotowane przez mamę Julki, ozdobne bilety do kina. Wszyscy udaliśmy się później na sens pt. "Wyprawa Magellana". W poniedziałek nasi uroczy Panowie otrzymali przygotowane przez rodziców prezenty- Zinxy i słodycze, które umiliły im resztę dnia. Wspólnie bawiliśmy się w rytmach muzyki, składając Chłopakom najserdeczniejsze życzenia w dniu ich święta. 

IMG 20191003 101043W czwartek, 3 października, klasa III A wybrała się na wycieczkę do Leśniczówki w Czeszewie. Pan Leśniczy Hubert pokazał dzieciom na czym polega praca leśniczego. Dzieci dowiedziały się, jak odpowiedzialne jest to zajęcie. Poznały zwierzęta, których nie można spotkać w dzień. Mogły wystąpić również w scenkach dramowych i wykazać się talentem  aktorskim.

IMG 20191007 1052177 października klasa III A brała udział w zajęciach w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie dla drzewa mają liście, poznały ich poszczególne rodzaje. Miały możliwość samodzielnie stworzyć jesienny portret z gliny i zabrać go do swojej szkoły jako ozdobę. Dzieci bez problemu zaaklimatyzowały się w nowym miejscu, czując się dobrze przy starszych kolegach i koleżankach.

imagi002Dnia 3.10.2019r. klasa 1A i 2A udały się na wycieczkę do 33 Bazy Lotnictwa  Transportowego w Powidzu. Głównym przeznaczeniem Jednostki Wojskowej, w  której gościli jest zabezpieczenie transportu lotniczego na rzecz innych rodzajów Sił Zbrojnych, wykonywanie zadań desantowych ludzi i sprzętu na rzecz Sił Zbrojnych RP oraz Polskich Kontyngentów Wojskowych, realizacja zadań w ramach lotniczego systemu poszukiwania i ratownictwa, a także przewóz (ewakuacja) rannych i porażonych.

1W tym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz kampanii wrześniowej. Z tej okazji Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Kolejami Wielkopolskimi oraz Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu przygotowało specjalną atrakcję o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym – „Wielkopolanie w Kampanii Wrześniowej 1939 r.”.

IMG 20191003 0855003  pażdziernika  klasa 2 c wybrała się na zajęcia do Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich  we Wrześni. Głównym celem wyprawy była lekcja muzealna i obejrzenie stałej ekspozycji. Zwiedzanie zaczęliśmy od Sali Archeologicznej, gdzie zgromadzone są eksponaty ze średniowiecznej i nowożytnej Wrześni, z wykopu na ul. Ks. Jana Laskowskiego i z wykopu na dziedzińcu muzealnym. Dzieci poznały historię powstawania miasta oraz zostały wtajemniczeni w strajki szkolne- wydarzenie historyczne, jakie miało miejsce ponad sto lat temu we Wrześni ,w jaki sposób dzieci wrzesińskie stanęły w obronie polskiej mowy.

DSC 0197W piątek 27.09.2019r. odbyło się w naszej szkole święto Patrona połączone ze zjazdem absolwentów rocznika 1989. Rok ten jest szczególny, gdyż obchodzimy także 50-lecie powstania budynku szkoły, który stanowi  edukacyjną enklawę dla wielu roczników uczniów. Uroczystość zaszczyciło wielu  znakomitych gości: p. dr Krzysztof Błaszczyk – radny województwa wielkopolskiego,  p. Arleta Nowak – starszy wizytator Kuratorium Oświaty, p. Tomasz Kałużny – burmistrz Miasta i Gminy Września, p. Karol Nowak i Artur Mokracki - zastępcy burmistrza Wrześni, p. Waldemar Grzegorek – wicestarosta Wrześni p. Bolesław Święciochowski – prezes Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego,   p. Karol Nowak oraz poprzedni dyrektorzy szkoły: p. Tadeusz Krysiak i p. Elżbieta Pietrowicz. Uroczystość otworzyła p. dyrektor Halina Kotyk, która przywitała przybyłych i krótkim przemówieniu nakreśliła rys historyczny szkoły. Podczas części oficjalnej, którą prowadziła Iga Szafraniak wręczono nagrody laureatom VIII edycji Rodzinnego Konkursu Historycznego organizowanego przez stowarzyszenie „Pro Gimnazjum’’ Po części oficjalnej przygotowanej przez panią Grażynę Jakubowską, goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Widowisko ukazujące losy pewnego głodnego łatwej wiedzy ucznia   wyreżyserowała p. Karina Szczap przy współpracy p. Agnieszki Konopki-Adamskiej  i p. Edyty Szamburskiej.

fot 2 1   Barwnikowe ogniwa produkujące prąd elektryczny to zagadnienie, które zgłębiali uczestnicy projektu „ Odkrywcy chemii-poznaj, sprawdź, wykorzystaj”, podczas kolejnych zajęć na Wydziale Chemii UAM. Alternatywne źródła energii to przyszłość naszej cywilizacji. Od około trzydziestu lat naukowcy intensywnie pracują nad udoskonaleniem tzw. ogniw barwnikowych, które na dzień dzisiejszy jeszcze są niedoskonałe.

Podkategorie

Komisja rekrutacyjna przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 w Zespole Szkół nr 1 we Wrześni informuje, że zakończyła prace rekrutacyjne dzieci do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016. 

Lista dzieci przyjętych do oddziału zerowego wywieszona będzie w gablocie przy sekretariacie szkoły.

Przewodnicząca komisji

mgr Lidia Szymańska

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony