DSC 0649W dniu 27.11.2019 r. odbyło się w bibliotece szkolnej spotkanie autorskie z autorką książek dla dzieci, panią Agnieszką Frączek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas drugich. W czasie spotkania autorka opowiadała o swoim warsztacie pracy, o tym jak powstawały jej książki.

new2 0Klasa 3c uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Publicznej. Dzieci zapoznały się z prawdziwą historią św.. Mikołaja. Wysłuchały ciekawej bajki, ogladały prezentację multimedialną, rozwiązywały zagadki oraz kodowały.Dzieci wykonały również piękne czapki Mikołaja, które zabrały sobie do domu. Na koniec panie z biblioteki poczęstowały dzieci ciasteczkami. Było wesoło, miło i czuć było już świąteczny nastrój. 

20191024 090627W czwartek uczniowie klasy 2 a, wybrali się do biblioteki szkolnej. Pani Wiesia przypomniała regulamin oraz zasady zachowania w bibliotece. W ciekawy sposób opowiedziała o książkach, a wspólnie z uczniami ustalili jak należy o nie dbać. Aby zachęcić dzieci do częstego odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek oraz do ich czytania, każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki.

image1Na początku października klasa 1 d udała się do szkolnej biblioteki. Uczniowie poznali tam zasady zachowania w bibliotece oraz dowiedzieli się  jak należy dbać o książki. Mieli możliwość wybrania ciekawej lektury, a także mogli uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało upominek w postaci zakładki do książki.

IMG 20190910 090312Chcąc zachęcić dzieci do czytelnictwa, wybraliśmy się na początku roku szkolnego do szkolnej biblioteki. Uczniowie przypomnieli sobie zasady zachowania w bibliotece. Jak należy dbać o książki. Mieli możliwość wybrania ciekawej lektury, a także mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Dodatkowo każde dziecko otrzymało upominek. Po powrocie do klasy wspólnie opracowaliśmy kodeks czytelnika. Dzień zakończyliśmy czytaniem książki „ Plastusiowy pamiętnik”

IMG 20190508 0857128.05 dzieci z klasy 3a uczestniczyły w spotkaniu z Joanną Olech grafikiem, ilustratorką, pisarką książek dla dzieci i młodzieży. Pani Joanna opowiadała o tym, jak została pisarką, prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki, czytała fragmenty Dynastii Miziołków, zdradziła dzieciom w jaki sposób ta książka powstała. Mówiła o tym, że aby napisać książkę  nie trzeba ukończyć żadnej specjalistycznej szkoły, bo pisarzem może zostać każdy niezależnie od wykonywanego zawodu, czy wieku. Miłą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy. Spontaniczność, dowcip, dobry kontakt z dziećmi sprawiły, że było to spotkanie niezwykle ciekawe.

63806Dzieci z klasy II c uczestniczyły w lekcji bibliotecznej pt" W pogoni za wiosną".Wspólnie zastanawiały się czy w bibliotece można spotkać wiosnę?  W trakcie zajęć doszły do wniosku, że jej pierwsze oznaki to: przebiśniegi, krokusy, przebudzone z zimowego snu niedźwiedzie, powracające z ciepłych krajów ptaki. Spotkanie rozpoczęło się wiosennymi zabawami ruchowymi.

new 1 0Dnia 9 kwietnia klasa I c wzięła udział w ciekawym spotkaniu literacko- muzycznym z p. Edytą Zarębską, która jest autorką książek dla dzieci i ilustratorką oraz p. Robertem Zarębskim- muzykiem i kompozytorem.

Zdjęcie0431W ramach spotkań z znanym pisarzem twórczości dziecięcej, tym razem klasa II c uczestniczyła w spotkaniu z Zofią Stanecką pisarką dla dzieci. Dzieci dowiedziały się między innymi, że ulubione przez nich książeczki o Basi, pani Zofia pisze w ciągu jednego dnia. 

1ProZ okazji Dnia Ziemi klasa II b brała udział w zajęciach ekologicznych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Oddziale Dziecięcym. Z tej okazji uczniowie obejrzeli film pt. „Przyjaciel Planety”, tworzyli „ Ekologiczny dekalog '', słuchali bajek o „Ekologicznym Kapturku” i „Złym zachowaniu dzieci”. Sprawdzeniem wiadomości był test i krzyżówka związana tematycznie z ekologią. Uczniowie tworzyli teczki z wiadomościami o ochronie ziemi tzw. lapbooki. Zajęcia w bibliotece były bardzo ciekawe i pouczające, gdyż w interesujący sposób wzbogaciły wiedzę uczniów o środowisku.

baner vulcan 1

office365

facebook 1

facebook 1

 

Kliknij na obrazek aby uzyskać pomoc tłumacza

Nasze certfikaty

Projekty

b83a0f19ae28266f7f3e14dbd6bca633

b3

l2 logo

logoCyfrowaSzkola

logo wszpz

mistrzowie kodowania

Scratch2

szkola do hymnu logo resize

szkolapamietalogotyp easy resize

Warto zobaczyć

Archiwum

 

bip logo glowne 244

Starostwo Powiatowe we Wrześni

PW

 

Urząd Miasta i Gminy Września

GW

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

MEN

 

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

KO

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna

CKE

 

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu

OKEP

 

Ośrodek Rozwoju Edukacji / Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej

 

Instytut Badań Edukacyjnych

IBE

 

Portal Wiedzy Dla Nauczycieli

SCHOLARIS

 

Biblioteka Pedagogiczna

BP
Początek strony