20230331 120218Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz książek, który będzie trwał do końca maja oraz do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym dla uczniów szkół podstawowych.

Z okazji 550 urodzin Naszego Patrona Mikołaja Kopernika biblioteka szkolna przygotowała wystawę książek poświęconych  życiu i twórczości słynnego astronoma.

 

W sali nr 20, która znajduje się przy bibliotece, są 2 regały, które czekają na wypełnienie ich książkami. Zwracamy się z prośbą do wszystkich o pomoc i przyniesienie książek, które już przeczytaliście, aby puścić je w obieg. Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży  ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami  na półkach, stają się ogólnodostępne ? żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.

W oczekiwaniu na święta czas umilić nam może niezawodna książka. W bibliotece możecie znaleźć najsłynniejszą lekturę związaną ze świętami, czyli "Opowieść wigilijną" Charlesa Dickensa. Książka  ta opowiada o samotnym skąpcu Ebenezerze Scrooge'u, który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze, gdyż uważał to za święto wymyślone przez szaleńców i głupców, którzy nie potrafią do niczego w życiu dojść. Świąt Bożego Narodzenia nie traktował zbyt poważnie, ale wszystko się zmieniło za sprawą duchów, które go nawiedziły.
Kolejna pozycja może zainteresować młodszych czytelników i miłośników psów- "Samotne święta Oskara" Holly Webb. Oskar-to sympatyczny dalmatyńczyk, który kocha Hanię. Zbliża się Boże Narodzenie, a Hania przygotowuje się do występu w jasełkach, więc ma coraz mniej czasu na zabawy i spacery z Oskarem, który czuje się bardzo osamotniony.
W bibliotece jeszcze trwa kiermasz świąteczny, można zakupić książki, które umilą nam oczekiwania na Boże Narodzenie- "Świąteczne tradycje", "Zaczarowane święta", "Świąteczne zwyczaje", "Świąteczne zabawy" i wiele innych.
Serdecznie zapraszam do odwiedzenia biblioteki.
Olga Szady

received 1126565868230325Biblioteka szkolna wraz z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie zaprasza na kiermasz książek w promocyjnych cenach. W ofercie znajdziecie różnorodne książki np.kolorowanki z naklejkami, książki edukacyjne, łamigłówki i krzyżówki, bajki, baśnie, książki na różne okazje. Biblioteka uzyskuje 15% od wartości sprzedanych książek, które wykorzysta na zakup nowych książek.Kiermasz potrwa do 15 grudnia.
Serdecznie zapraszamy.

bibliot

zobacz poradnik ... 

W ramach Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia biblioteka szkolna poleca książki z serii Tajniki sportu, w których znajdziecie wiedzę na temat poszczególnych dyscyplin sportu oraz technik stosowanych przez zawodowych sportowców. Podaje reguły gry w koszykówkę i piłkę nożną, uczy technik pływania oraz zapoznaje z dyscyplinami sportowymi należącymi do lekkoatletyki.

W bibliotece miłośnicy wędkowania znajdą poradnik ?Jak złowić sandacza?, wielbiciele koni ?Konie i kucyki? oraz ?Jazda konna bez stresu?, a miłośnicy psów ?Moje hobby pies?.

Serdecznie zapraszamy.

   20221018 101457        20221018 101519                                                                                                    

DSC 0649W dniu 27.11.2019 r. odbyło się w bibliotece szkolnej spotkanie autorskie z autorką książek dla dzieci, panią Agnieszką Frączek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas drugich. W czasie spotkania autorka opowiadała o swoim warsztacie pracy, o tym jak powstawały jej książki.

new2 0Klasa 3c uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Publicznej. Dzieci zapoznały się z prawdziwą historią św.. Mikołaja. Wysłuchały ciekawej bajki, ogladały prezentację multimedialną, rozwiązywały zagadki oraz kodowały.Dzieci wykonały również piękne czapki Mikołaja, które zabrały sobie do domu. Na koniec panie z biblioteki poczęstowały dzieci ciasteczkami. Było wesoło, miło i czuć było już świąteczny nastrój. 

20191024 090627W czwartek uczniowie klasy 2 a, wybrali się do biblioteki szkolnej. Pani Wiesia przypomniała regulamin oraz zasady zachowania w bibliotece. W ciekawy sposób opowiedziała o książkach, a wspólnie z uczniami ustalili jak należy o nie dbać. Aby zachęcić dzieci do częstego odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek oraz do ich czytania, każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki.

baner vulcan 1

office365

facebook 1

facebook 1

poznajPolske

poznajPolske

 

Kliknij na obrazek aby uzyskać pomoc tłumacza

Nasze certfikaty

Projekty

b83a0f19ae28266f7f3e14dbd6bca633

b3

l2 logo

logoCyfrowaSzkola

logo wszpz

mistrzowie kodowania

Scratch2

szkola do hymnu logo resize

szkolapamietalogotyp easy resize

Warto zobaczyć

Archiwum

 

bip logo glowne 244

Starostwo Powiatowe we Wrześni

PW

 

Urząd Miasta i Gminy Września

GW

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

MEN

 

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

KO

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna

CKE

 

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu

OKEP

 

Ośrodek Rozwoju Edukacji / Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej

 

Instytut Badań Edukacyjnych

IBE

 

Portal Wiedzy Dla Nauczycieli

SCHOLARIS

 

Biblioteka Pedagogiczna

BP
Początek strony