podstawowa

Wydarzenia - Klasy 0-III

IMG 20190612 171645Dnia 12.06.2019 w naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe dla uczniów, którzy  w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę w klasach zerowych i klasach pierwszych. Dzieciom towarzyszyli rodzice. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Halina Kotyk. Następnie wszyscy udali się na zwiedzanie szkoły. Na dzieci czekały atrakcje plastyczne, ruchowe, komputerowe oraz zabawy. Dla rodziców była to okazja, by porozmawiać z dyrektorem szkoły, nauczycielami, pedagogiem i psychologiem. Było to bardzo udane spotkanie.

1Klasy 1 D i 1 E wraz z wychowawcami na koniec roku szkolnego postanowili jeszcze odwiedzić wioskę norweską Arendel w Zagórowie. Jest to jedyne miejsce w swoim rodzaju, które nawiązuje do Skandynawii od drewnianch domków po zwierzęta. Piękne konie, renifery, zabawy na piasku i pyszne kiełbaski z ogniska zapewniły dzieciom ogromną zabawę i radość.

kHannna Wabich i Katarzyna Lis z klasy I D to uczennice, które uwielbiają tańczyć. Swój ogromny talent prezentują podczas ogólnopolskich konkursów tanecznych. Odnoszą duże sukcesy i bardzo często stoją na podium.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

1W maju uczniowie klas I b i I d wybrali się wraz z wychowawcami do Mikroskali w Koninie. W Centrum Edukacji mieli okazję zobaczyć 30 makiet o charakterze edukacyjnym, a największą zabawę sprawiło im to, że mogli decydować jaki element makiety poruszy się, zagara czy zaświeci. Spędzili również czas w pracowni modelarskiej gdzie samodzielnie wycinali ze styropianu małe figurki. Jednak największą atrakcję sprawił im emocjonujący seans filmowy w kinie 6D.

IMG 5165Dzieci z klasy 1e udały się z okazji Dnia Dziecka na piknik nad Zalew Wrzesiński. Czekał na nas tam właściciel lodziarni MIami Ice, pan Eryk, który serwował uczniom przepyszne lody i lemoniadę. Później bawiliśmy się wspólnie na placu zabaw i w parku linowym. Wesoło i smacznie spędziliśmy tegoroczny Dzień Dziecka na łonie natury!

20190603 110823Zosia Guzik z kl. lI b została laureatką konkursu plastycznego „Agresja rujnuje, szacunek buduje!” w kategorii klas I – III. Konkurs był jednym z działań podjętych w ramach ochrony zdrowia psychicznego i miał na celu przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom w postaci uzależnień i agresji wśród uczniów oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec innych. Podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpiło podczas wydarzenia „Niedziela z Powiatem” w dniu 2 czerwca 2019 roku. Gratulujemy!

IMG 20190527 10554029.05 w klasie 3a odbyła się niecodzienna lekcja plastyki. Odwiedziła nas mama Bruna p. Monika Grześkowiak- malarka, projektantka, fotografka. Na wstępie p. Monika zaprezentowała nam swoje obrazy, omówiła techniki malarskie, oraz pokazała farby i narzędzia, którymi się posługuje. Następnie opowiedziała o tym, że sztuka gościła w jej życiu od najmłodszych lat. Zawsze lubiła rysować i każdą wolną chwilę poświęciła rozwijaniu swojej pasji. Na koniec omówiła temat pracy plastycznej, którą miały wykonać dzieci. Tą ciekawą lekcję zakończyły pytania dzieci, podziękowania i wspólna fotografia.

Resized 20190531 101021Różnie wyglądało świętowanie Dnia Dziecka w naszej szkole. Klasy 1a, 1b i 1c wybrały zajęcia na świeżym powietrzu. Pogoda nam dopisała, dlatego udaliśmy się na wspólny piknik do parku. Dzieci zabrały ze sobą koce, przybory sportowe oraz gry. Mogły aktywnie spędzić kilka godzin na zabawach, które uwielbiają. Wspólne spędzanie czasu w gronie innych klas sprzyjało też nawiązywaniu znajomości oraz integrowaniu się grupy. Po wysiłku wszystkie dzieci zasłużyły na słodki upominek, który tym razem okazał się smakowitym lodem. Czas upłynął nam bardzo szybko w miłej, radosnej i zabawowej atmosferze.

 

resized 4Klasa II c pojechała na wycieczkę do Deli Parku.  Składa się on z kilku sekcji i położony jest na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego co zapewniło dzieciom wypoczynek wśród nadzwyczaj zielonego krajobrazu. Uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych ,,chleb, bułka", gdzie mieli okazję zapoznać się z procesem wypiekania chleba oraz wyrobić ciasto na własną bułkę z nasionami, otrębami. Nikt się nie nudził. Dzieci wraz z przewodnikiem obejrzały Park Miniatur, a w nim prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne owady i Mini Zoo, zwiedziły Podniebną Wioskę. Uatrakcyjnieniem całej wycieczki były oczywiście zabawy na interaktywnym placu zabaw.Wszyscy wrócili nieco zmęczeni, ale zadowoleni

20190514 110222W związku z obchodami VI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie klas 1a, 1b,1c,1e,2a,2b i 2c zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z Pawłem Beręsowiczem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, laureatem wielu nagród i wyróżnień, a także tłumaczem. Wszyscy ci, którzy przybyli na spotkanie mogli wysłuchać  interesujących historii związanych z jego kolejnymi książkami,  w tym  powieści: „Noskawery”, „Wszystkie lajki Marczuka”, „Czy wojna jest dla dziewczyn”, „Na przykład Małgośka”, „ Ściśle tajne”, „Złota jedenastka”, serii książek o rodzinie Ciumków, ”Zawodowcy”, „ Poczet psujów polskich”  oraz wielu innych wielokrotnie nagradzanych historii wesołych, tajemniczych i  bardzo ciekawych.

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony