Biblioteka

Podsumowanie projektu czytelniczego na „ Dzienniczek czytelnika”
Dwudziestego drugiego czerwca odbyło się podsumowanie międzyklasowego konkursu „ Dzienniczek czytelnika” zorganizowanego przez panie Mariolę Szymkowską i  Wiesławę Wojdyńską. Celem konkursu była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych klas. W konkursie wzięło udział 27 uczniów z klas 1- 3 oraz 19 uczniów z klasy 2b w ramach projektu edukacyjnego. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przeczytanie i opisanie co najmniej 10 książek. Klasy pierwsze mogły wykonać opis w formie rysunku. Przedstawione prace cechowały się dużą starannością wykonania, bogatymi ilustracjami i ciekawymi opisami treści. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni ufundowanymi przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki w Tuliszkowie ciekawymi pozycjami literatury dziecięcej. Uczniowie klasy 2b otrzymali książkę do biblioteczki klasowej.
Oto nagrodzeni uczniowie:
Klasy I
I miejsce
Zofia Janik kl. I b
Kalina Kuśmierek kl. I d
II miejsce
Michał Staniszewski kl. I c
III miejsce
Zofia Stangreciak kl. Ia
Klasy II
I miejsce
Natalia Grzegrzółka kl. II a
Helena Kosmala kl. II a
II miejsce
Alicja Miczuga kl. II a
Zofia Czerniak kl. II c
III miejsce
Adam Nowakowski kl. II a
Wiktor Kałużny kl. II a
Antoni Mokracki kl. II c
Klasy III
I miejsce
Zofia Guzik kl. III b
II miejsce
Wojciech Przybylski kl. III c
III miejsce
Jan Ratajczak kl. III c

 

Biblioteka szkolna poleca: 

- Wolne Lektury mają kanał na Youtube. Jest  tam wiele audiobooków z   lekturami.-  https://www.youtube.com/channel/UC8tQ54NHy56gWhlwMmOZwbA/featured 

-możliwość zdalnego dostępu do 11 tys. audiobooków i e-booków. Można je pobierać za darmo przez 2 miesiące za pomocą aplikacji mobilnej Empik Go. Trzeba zdobyć kod z poniższej strony i wpisać go do aplikacji
-Darmowe audio i ebooki oraz dostęp do lektur i prasy można pobrać na stronie
- Cyfrową Bibliotekę Narodową Polona, na której można nieodpłatnie korzystać z szerokiego dostępu do obiektów cyfrowych, czyli książek, czasopism, fotografii, nut, rysunków itp.
-Bibliotekę Internetową Wolne Lektury, jako źródło bezpłatnych lektur szkolnych
Życzę owocnej lektury,

_________________________________________

Biblioteka szkolna poleca www.wolnelektury.pl - znajdziecie tam szereg pozycji, z których możecie skorzystać pracując "on line", lub pobrać je w formacie pdf a także w formatach epub i mobi na elektroniczne czytniki książek. Wykorzystajcie te możliwości dla powtórzenia lektur do egzaminu 8-KLASISTY zgodnie z zaleceniami nauczycieli prowadzących język polski.

___________________________________________

Uczniowie klas pierwszych, którzy biorą udział w szkolnym konkursie na "Dzienniczek Czytelnika" z uwagi na brak bezpośredniego dostępu do biblioteki szkolnej, mogą do "Dzienniczka" wpisywać pozycje z biblioteczki domowej.
W klasach pierwszych uczniowie do "Dzienniczka" wpisują tytuł i autora przeczytanej książki i wykonują do niej ilustrację.
Zachęcam Państwa do wspólnego z dziećmi odkrywania wspaniałego świata książki, powrotu do bohaterów baśni i legend z czasów dzieciństwa.
Uczniowie klas drugich i trzecich, którzy biorą udział w konkursie "Dzienniczek Czytelnika" z uwagi na brak bezpośredniego dostępu do biblioteki szkolnej również mogą do "Dzienniczka" wpisywać pozycje z biblioteczki domowej.
Uczniowie klas drugich i trzecich wpisują do "Dzienniczka" Imię i Nazwisko autora oraz tytuł przeczytanej książki, wykonują do niej ilustrację oraz podają jej krótki opis (o czym książka opowiada, kto jest jej bohaterem).
Zachęcam do skorzystania ze strony www.wolnelektury.pl gdzie w katalogu znajdziecie Państwo pozycje dla dzieci.

__________________________________________

Z uwagi na utrudniony dostęp do biblioteki szkolnej zachęcam do korzystania z strony www.wolnelektury.pl z której można pobrać książki - lektury do klasy V w formacie pdf lub na czytniki elektroniczne w formatach epub lub mobi. a także odsłuchać w formie audiubooku.
Przykładowy link do noweli Bolesław Prusa - Kamizelka : https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/kamizelka/

 

 ____________________________________________

 

 

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

Poniedziałek 7.50 – 16.00

Wtorek 7.50 – 16.00

Środa 8.55 – 16.00

Czwartek 7.50 – 16.00

Piątek 8.00 – 15.00

 

W bibliotece szkolnej pracują p. Wiesława Wojdyńska, p. Olga Szady i p. Hanna Lisiak

Biblioteka SSP 3 posiada w swych zbiorach ok. 30 tys. książek, prenumeruje czasopisma dla uczniów i nauczycieli. Jest skomputeryzowana, a jej księgozbiór jest ewidencjonowany i wypożyczany w programie bibliotecznym MOL.

Biblioteka została wyposażona w sprzęt komputerowy zakupiony w ramach współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego projektu Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w Bibliotekach Szkolnych i Pedagogicznych. Przeprowadzane są tu lekcje biblioteczne i przedmiotowe z użyciem księgozbioru podręcznego, a także z wykorzystaniem Internetu.

Biblioteka czynna jest także w czasie wywiadówek. Rodzice mają możliwość zapoznania się ze stanem konta czytelniczego dziecka oraz wypożyczenia lektury dla siebie.

Organizowane są kiermasze książek, na których każdy – uczeń, rodzic, nauczyciel czy pracownik szkoły może znaleźć coś dla siebie; realizowane rządowe programy takie jak np.: ,,Książki naszych marzeń”  program dofinansowujący zakupy książek dla bibliotek szkół podstawowych.

Biblioteka uczestniczy w wydarzeniach promujących czytelnictwo: spotkania autorskie, warsztaty organizowane przez Bibliotekę Publiczną. Organizuje projekty edukacyjne, bierze udział w Targach Edukacyjnych.

Wydarzenia: