IMG 3565    Nasza szkoła już od kilku lat współpracuje ze Stowarzyszeniem „Hospicjum im. Piotra Króla” oraz z Wrzesińskim Centrum Wolontariatu. W tym roku 30 marca 2019 r. (w sobotę) zebrało się od samego rana w naszej szkole 150 wolontariuszy z różnych szkół powiatu wrzesińskiego wraz z opiekunami w celu przeprowadzenia akcji „Pola Nadziei”.

Pan Krystian Kędziora wraz z pracownikami Wrzesińskiego Centrum i Stowarzyszenia Hospicjum rozdawali wszystkim zespołom wolontariackim zaangażowanym w akcję żółte chusty, kolorowe balony, dużą „łapkę” oznakowaną sercem, pęki żonkili oraz oczywiście puszkę do zbiórki pieniędzy na rzecz budowy i wyposażenia Hospicjum w Środzie Wlkp. Do akcji w naszej szkole jak w poprzednich latach włączył się Szkolny Klub Wolontariusza z opiekunką p. M. Sotirov, która zajęła się organizacją akcji w naszej szkole. Powołano 4 zespoły wolontariuszy, którzy wraz z opiekunami p. J. Niszczak, p. A. Iwińską (pedagodzy) oraz D. Kurowską i A. Samelak (psycholodzy) zbierali fundusze wśród mieszkańców Wrześni od godz. 9:00 – 13:00. W sumie w akcji wzięło udział z naszej szkoły 22 wolontariuszy wśród których liderkami były: H. Chałupniczak (kl. VIIIa), Emilia Ostrowska (kl. IIIc), Wiktoria Łach (kl. IIIc) oraz Zuzanna Zygaj (kl. IIId). Najwięcej bo aż 11 wolontariuszek było z kl. IIIc gimnazjum.
Na koniec akcji liderzy zespołów wraz z opiekunami przeliczali zawartość puszek na Sali gimnastycznej. W tym roku udało się zebrać na ten szczytny cel 12600zł. Jest to niewątpliwie zasługa samych wolontariuszy, którzy swój wolny czas w sobotę poświęcili tej pięknej, szlachetnej akcji. Każdy wolontariusz oraz opiekun otrzymał pisemne podziękowanie od głównego organizatora akcji czyli od Stowarzyszenia „Hospicjum Piotra Króla” w Środzie Wlkp.