DSC 1090Dnia 12 lutego 2019r. odbył się w naszej szkole XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS. Organizatorem konkursu była Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni a współorganizatorem PSSE „Sanepid” oraz Urząd Miasta i Gminy we Wrześni. W grudniu 2018r. odbyły się w szkołach naszego powiatu etapy szkolne tego konkursu i do etapu powiatowego przeszło po 2 uczniów z każdej szkoły. W efekcie w konkursie wzięło udział 18 uczniów z: Miłosławia, Pyzdr, Zasutowa, Targowej Górki, Nowego Folwarku, Orzechowa, Otocznej, Nekli i ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrześni.


Komisja w składzie:
- przewodnicząca: p. Anna Węclewska (PSSE „Sanepid” Września)
- członkowie: p. dyr. H. Kotyk (Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni), p. M. Sotirov (Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni) oceniła prace uczniów i po dogrywce wytypowała zwycięzców:
I miejsce    Laura Borowicz (SSP nr 3 we Wrześni)
II miejsce    Natalia Urbanowicz (SSP w Otocznej)
III miejsce    Kacper Kubczak (SSP nr 3 we Wrześni)
Przyznano ponadto trzy wyróżnienia dla:
- Jakuba Krysińskiego (SSP w Nowym Folwarku)
- Huberta Zbierskiego (SSP w Nowym Folwarku)
- Natalii Pawlaczyk (SSP w Miłosławiu)
    Na zakończenie p. wicedyrektor A. Janiszewska i przewodnicząca komisji p. A. Węclewska wręczyły nagrody i dyplomy. Przewodnicząca podziękowała wszystkim uczniom za udział i wysoki poziom konkursu oraz zaprosiła na kolejną edycję konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.