Wydarzenia - Gimnazjum

projekt31 maja uczniowie klas III gimnazjum zaprezentowali wytwory swojej pracy, prezentując projekty edukacyjne. Tematyka była bardzo zróżnicowana. Odbiorcami byli młodsi uczniowie szkoły podstawowej. Obserwatorzy mogli dowiedzieć się jak działają narządy zmysłów oraz poznać pracę elektrowni wiatrowych , schemat działania elektrowni jądrowych i gazowych. Dowiedzieli się także sporo ciekawych rzeczy o zanieczyszczeniu środowiska. Mogli również poznać historię, oraz tradycje i  ciekawostki z innych krajów. Uczniowie wykazali się  dużą kreatywnością i na pewno wykorzystają poznaną  wiedzę i umiejętności w przyszłości.

IMG 20190529 140442W środę 29 maja na strzelnicy LOK-Września, odbył się XXI rejonowy Biathlon Letni. Biathlon ten składa się z dwóch konkurencji: bieg na trasie działek ogrodowych oraz strzelanie z broni kulowej KBKS (dwie serie: bieg, strzelanie, bieg i strzelanie).

IMG 20190529 141234Przez cały rok szkolny nasza reprezentacja szkolna dzielnie walczyła w szkolnej lidze strzeleckiej. Wszyscy uczestnicy ligi rywalizowali drużynowo w strzelaniu sportowym z karabinka pneumatycznego.
Nasza drużyna w składzie:
Julian Dziarnowski - 3b
Klaudia Nowicka - 3
Emilia Ostrowska - 3
Marcel Kozłowski - 3c
                                      zajęła II MIEJSCE. Serdecznie gratulujemy całej drużynie.   

IMG 20190526 WA0004W dniach 22- 24.05 uczniowie klas III a i III d gimnazjum oraz 8a udali się na wycieczkę, podczas której mieli możliwość poznania Kotliny Jeleniogórskiej oraz stolicy Czech. Pierwszego dnia grupa dotarła do Szklarskiej Poręby, gdzie spędziła czas w Żelaznym Tyglu Walońskim- osadzie średniowiecznych poszukiwaczy skarbów. Następnie uczniowie zwiedzili hutę szkła, gdzie zobaczyli jak powstają szklane wyroby. Ze Szklarskiej Poręby udali się do Sobieszowa. Tam zmagali się ze wspinaczką na Górę Chojnik.

zaba        W sobotę 11 maja w Swarzędzu zostały ogłoszone wyniki konkursu „Złota Żaba” w dziedzinie literatury i języka polskiego. Celem Fundacji Edukacji Społecznej EKOS ze Swarzędza, która konkurs organizuje, jest premiowanie tych, którzy łączą umiejętność logicznego i niestereotypowego myślenia z wyobraźnią oraz gotowością szukania niebanalnych rozwiązań.    

20190405 131353Tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego to najwyższy laur jaki może uhonorować wiedzę i pracę ucznia gimnazjum.
Takie osiągnięcie w dziedzinie chemii zdobył Mateusz Ochowiak,  gimnazjalista z klasy 3B SSP nr 3 we Wrześni.
Jego fascynacja chemią rozpoczęła się już na początku gimnazjum, dlatego uczeń realizował indywidualny program nauczania tego przedmiotu.
Mateusz oprócz „chemicznego zacięcia” jest bardzo sprawny matematycznie. To idealne połączenie, które umożliwiło mu sukces – mówi nauczyciel prowadzący, Iwona Tokarska.
Warto wspomnieć, że tytuł laureata zwolnił Mateusza z egzaminu gimnazjalnego z przedmiotów przyrodniczych, co równoznaczne jest z uzyskaniem przez niego najwyższego wyniku. Dodatkowo zagwarantował mu pierwszeństwo przyjęcia do dowolnej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej.
Oto kolejny uczeń, który wykorzystał pasję, aby realizować swoje marzenia.

1Dnia 17 maja na boisku piłki nożnej przy Liceum Ogólnokształcącym w Jarocinie odbył się Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Piłce Nożnej chłopców. Do rozgrywek przystąpiły reprezentacje szkół z Jarocina, Gniezna, Śremu, Rokietnicy i SSP nr 3 z Wrześni. Po zaciętej walce drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce, a Kamil Kanior został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Reprezentacja wystąpiła w składzie: Olaf Barański, Dawid Cieślak, Piotr Ignasiak, Kamil Kanior, Paskal Paczyński, Fabian Tomaszewski, Oskar Tylski, Michał Wielowski, Eryk Wydra, Antoni Ziarkowski.
Dziękuję chłopakom za zaangażowanie i serce do gry.
Maciej Sobieraj

W dniu 27 kwietnia w Bydgoszczy odbył się Międzynarodowy Turniej w Taekwondo Olimpijskim. Wśród ponad 300 zawodników byli reprezentanci sześciu państw - Rosji , Białorusi , Czech , Holandii , Litwy i Polski.

Ze sporymi sukcesami wystartowało 11 zawodników  UKS Hwarang Września , którym udało się wywalczyć 9 medali i dodatkowo puchar za 5 miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju.

1 miejsce w kategorii seniorek +73kg wywalczyła Dagmara Haremza

1 miejsce w kategorii kadetek -41kg wywalczyła Wiktoria Grześkowiak

2 miejsce w kategorii juniorek -63kg wywalczyła Patrycja Kasperska

2 miejsce w kategorii kadetek -51kg wywalczyła Nikola Haremza

2 miejsce w kategorii młodziczek -52kg wywalczyła Alicja Muchowicz

3 miejsce w kategorii młodziczek -59kg wywalczyła Martyna Waszak

3 miejsce w kategorii kadetek -51kg wywalczyła Julia Polaczyk

3 miejsce w kategorii młodzików -48kg wywalczył Jakub Filipczak

3 miejsce w kategorii młodzików -48kg wywalczył Michał Filipczak

 Wystartowali też Kacper Kasperski i Jagoda Chmielewska.
 Turniej w Bydgoszczy było ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się zawodami rangi mistrzowskiej. Rozpoczniemy 10 maja w Ostrowcu Świetokrzyskim gdzie odbywa się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski Kadetów. W dwóch turniejach udało się zakwalifikować czterem naszym zawodnikom (Wiktoria Grześkowiak , Martyna Waszak , Kacper Kasperski i Nikola Haremza).

W dniach 25 maja w Płocku odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów gdzie wystartuje pięcioro Hwarangów (Dagmara Haremza , Weronika Przybysz , Iga Bachorska , Jakub Wawrowski i Patrycja Kasperska) , a  już dzień później 26 maja w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski po raz pierwszy wystartują nasi młodzieżowcy (Krystian Haremza i Olga Bachorska). 8 czerwca w Bornym Sulinowie odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i tam w szranki stanie czworo najmłodszych Hwarangów (Jakub Filipczak , Michał Filipczak , Alicja Muchowicz i Adam Andrzejak).

IMG 3565    Nasza szkoła już od kilku lat współpracuje ze Stowarzyszeniem „Hospicjum im. Piotra Króla” oraz z Wrzesińskim Centrum Wolontariatu. W tym roku 30 marca 2019 r. (w sobotę) zebrało się od samego rana w naszej szkole 150 wolontariuszy z różnych szkół powiatu wrzesińskiego wraz z opiekunami w celu przeprowadzenia akcji „Pola Nadziei”.

DSC 07421 kwietnia uczniowie trzecich klas gimnazjalnych SSP nr 3 udali się do nadleśnictwa Czerniejewo. Celem akcji było zasadzenie lasu, który został zniszczony przez wichurę dwa lata temu. Po spotkaniu z leśniczym młodzież podzielono na kilkuosobowe zespoły. Każdy z nich otrzymał sadzonki grabów, świerków i dębów. Uczniowie pracowali z ogromnym entuzjazmem i w ciągu kilku godzin posadzili około 3 tys. drzew. Stwierdzili, że to wspaniałe połączenie przyjemnego z pożytecznym, a efekty ich pracy przetrwają lata.

office365

podręczniki

Nasze certfikaty

Początek strony