zaba        W sobotę 11 maja w Swarzędzu zostały ogłoszone wyniki konkursu „Złota Żaba” w dziedzinie literatury i języka polskiego. Celem Fundacji Edukacji Społecznej EKOS ze Swarzędza, która konkurs organizuje, jest premiowanie tych, którzy łączą umiejętność logicznego i niestereotypowego myślenia z wyobraźnią oraz gotowością szukania niebanalnych rozwiązań.    


         W etapie wewnątrzszkolnym tegorocznej edycji konkursu z literatury i języka polskiego wzięło udział 3 795 uczniów w 200 szkołach. W finale o statuetkę „Złotej Żaby”  walczyło 99 uczniów, spośród których komisja konkursowa wyłoniła najlepszych. Wśród nich znalazła się już po raz drugi uczennica naszej szkoły Urszula Miedzińska z klasy III gimnazjum (opiekun Hanna Lisiak), która otrzymała wyróżnienie w „Złotej Żabie” w dziedzinie literatury i języka polskiego.
          Wręczenie nagród miało bardzo uroczysty charakter i nastąpiło w obecności wielu gości: dyrektorów szkół, nauczycieli, przedstawicieli UAM w Poznaniu, władz samorządowych, prywatnych sponsorów oraz rodziców.
         Gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów!