Konkurs jezykowyDnia 13 marca 2019 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom X edycji powiatowych konkursów z języka niemieckiego i języka francuskiego, które organizowane były w ramach projektu ,,Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej”.


Laureaci tegorocznej edycji wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy językowej i krajoznawczej, za co zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi, jak również planowaną na dzień 24 kwietnia wycieczką.
Nagrodzeni uczniowie otrzymali gratulacje z rąk pani wicedyrektor Wiesławy Leciejewskiej oraz koordynatorki projektu  pani Karoliny Stachury. Z przyjemnością informujemy, że były wśród nich dwie uczennice naszej szkoły: Karolina Walkowska z kl. 3 C gimnazjum oraz Hanna Chałupniczak z kl. 8 a. Karolina okazała się bezkonkurencyjna w Międzyszkolnym Konkursie Głośnego Czytania w Języku Niemieckim i zajęła I miejsce. Hanna stanęła na podium w finale Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego zajmując III miejsce w powiecie.
Ogłoszono również wyniki VII edycji Konkursu wiedzy o Francji: „Czy znasz kino francuskie?”, który miał na celu rozwijanie wiedzy o kulturze, geografii, literaturze, historii i życiu codziennym we Francji i krajach francuskojęzycznych. Uczniowie biorący udział w konkursie oglądali francuskie filmy w oryginalnej wersji językowej z napisami: na poziomie szkół podstawowych „Mikołajka”, uczniowie szkół ponadpodstawowych „Nietykalnych”. W konkursie nagrodzona została Zuzanna Zygaj z klasy 3d Gimnazjum. Serdecznie gratulujemy.