20220514 13373914.05.2022r. W Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach zakończyła się VII edycja wojewódzkiego konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i symbolach narodowych. Z uwagi na ogłoszony przez Sejm RP rok 2022 – Rokiem Józefa Wybickiego Wielkopolski Kurator Oświaty aktywnie włączył się w organizację konkursu, doceniając kilkuletnie doświadczenia organizatorów i zaangażowanie w popularyzowanie tej wybitnej postaci. Udzielił więc honorowego patronatu i wsparcia finansowego Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
Z dumą informujemy, że w kategorii klas IV-VI finalistkami konkursu zostały Zofia Koper i Liliana Marzyńska z kl V a ( opiekun: Marlena Wojtkowiak), natomiast w kategorii klas VII-VIII tytuły finalistek uzyskały uczennice: Amelia Długosz i Antonina Głowacka z kl. VIII a ( opiekun: Małgorzata Korfini-Stachnik).


Jak widać, życie i twórczość autora „Mazurka Dąbrowskiego” oraz wiedza o naszych symbolach narodowych nie skrywają już tajemnic przed naszymi uczennicami. Serdecznie gratulujemy dziewczętom tytułów finalistek i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.
Marlena Wojtkowiak