20211009 0843552W dniach 8-9 października 2021r. w ramach realizacji projektu ekologicznego „Pierwsza pomoc dla planety” na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka elektrośmieci. Akcja miała na celu propagowanie zachowań proekologicznych, a także dała możliwość mieszkańcom naszego miasta usunąć zalegający, niedziałający sprzęt elektroniczny w sposób ekologiczny. Zainteresowanie zbiórką przerosło nasze oczekiwania.

Niepotrzebny sprzęt przywozili nie tylko uczniowie naszej szkoły z rodzicami, ale również absolwenci oraz inni mieszkańcy Wrześni i okolic. Każda osoba, która oddała zużyty sprzęt otrzymała drzewko przekazane przez nadleśnictwo Jarocin, nadleśnictwo Czerniejewo oraz firmę Pro Flora. Wypełnione po brzegi kontenery zutylizuje w sposób bezpieczny dla środowiska Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych we Wrześni.
Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz wszystkim uczestnikom za wsparcie naszej akcji.