OIP1O programie:
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie
i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Korzyści z Laboratoriów Przyszłości
1. Z perspektywy szkoły i nauczyciela:
• Sfinansowanie nowoczesnego wyposażenia - nie tylko wymaganego, ale również dodatkowego, wskazanego przez szkołę
• Nowe technologie i eksperymenty, ułatwiające przekazywanie wiedzy
• Wsparcie w realizacji podstawy programowej, prowadzeniu kół zainteresowań i zajęć dodatkowych
• Rozwój merytoryczny nauczycieli

2. Z perspektywy rodzica i ucznia:
• Zwiększenie zainteresowania dziedzinami technicznymi i ścisłymi
• Popularyzacja rozwiązań i umiejętności praktycznych, połączenie zdobywania wiedzy z przygodą
• Odkrywanie i rozwój talentów oraz inwestycja w lepszą przyszłość młodych ludzi

received 613924810115378

116 września był dniem wspaniałej integracji na łonie natury dla klasy 1a i 1d. Pierwszaki bowiem wyruszyły na pierwszą wycieczkę do lasu. W Centrum Leśnej Przygody "Szumi Bór" w Rajmundowie uczniowie mieli okazję poznać las od podszewki podczas pieszej wędrówki z panem leśnikiem. Dzieci miały również do dyspozycji rozmaite układanki ekologiczne, przy pomocy których podczas zabawy poznawały rodzaje roślin rosnących w lesie oraz jego mieszkańców. Wspólna zabawa nie miała końca! Całość zwieńczyło pyszne ognisko oraz urodzinowe pląsy z okazji jubileuszu Aleksandra. To był dzień pełen ekologicznych wrażeń!

KONKURS SZKOLNY Drzewo z recyklingu wrzesień 2022rjpg

1 rozpUroczystej inauguracji roku szkolnego 2022/2023 dokonała dyrektor szkoły pani Lidia Szymańska, która powitała serdecznie wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców oraz przedstawiła wicedyrektorów szkoły - panią Mariolę Szymkowską i Aleksandrę Janiszewską.
Uroczystość była wyjątkowo ważna dla uczniów klas pierwszych, którzy wstąpili w nowy etap nauki.


Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego życzymy:

uczniom, aby nauka sprawiała im radość, wzbogacała o nową, cenną wiedzę i doświadczenia,
nauczycielom „otwartego serca”, cierpliwości i satysfakcji z pracy,
rodzicom, aby w szkole znajdowali wsparcie w wychowaniu swoich dzieci i dążeniach do zapewnienia im dobrego startu w dorosłe życie.

ROZPOCZĘCIE ROKU 1

289288622 392800359579090 6304904499320944876 n24 czerwca w naszej szkole odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. Podczas akademii przygotowanej przez uczniów klasy 3d
najmłodsi uczniowie podziękowali Pani Dyrektor Halinie Kotyk za długoletnią pracę, znaczący dorobek oraz trud włożony w funkcjonowanie naszej szkoły. Trzecioklasiści zakończyli pierwszy etap szkolnej edukacji. Były to radosne chwile, pełne wzruszeń związanych zpożegnaniem  swoich wychowawców i szkolnych kolegów.

288199127 3134125266900823 4660283129957568304 nJuż wiemy wszystko! Wygrały wspaniałe emocje, sportowa rywalizacja i dobra zabawa 💪
Jak wygląda klasyfikacja końcowa?
5 miejsce: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Kielnie
4 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 Ostrów Mazowiecka
3 miejsce: Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni
2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach
1 miejsce: Szkoła Podstawowa w Stanowicach❗🏆
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom finału!
Zobaczcie nasze świeże zdjęcia!

287077523 1071476243464575 6702500461471665412 nW ubiegłym tygodniu klasy 0a i 2a wybrały się na wycieczkę do centrum kreatywności Bricks 4Kidz w Poznaniu. Podczas arcyciekawych zajęć, uczniowie poznawali budowę kosmosu, istotę kosmicznych badań i samodzielnie konstruowali skomplikowane, interaktywne modele z klocków Lego. W grupach tworzyli łaziki marsjańskie, karuzele oraz roboty kosmiczne. Wszystko to odbywało się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy tłumaczyli instrukcje i ciekawie opowiadali o kosmosie.

286373896 1071469953465204 7045121981077981274 n7 czerwca uczniowie naszej szkoły zwiedzili najważniejsze zabytki Zielonej Góry. Miasto to nie jest popularnym kierunkiem turystycznym, ale ciekawość nowego okazała się trafiona. Rejon ten słynie z winnic, które można było zobaczyć nawet w centrum miasta. Spacer po starówce odbył się szlakiem Bachusików, bożków winorośli. Najbardziej zainteresowało uczniów Centrum Nauki Keplera.

Podkategorie

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,

Biblioteka szkolna co roku organizuje specjalnie dla Was Kiermasz Książki.
W tym roku, z uwagi na pandemię nie ma możliwości przeprowadzenia kiermaszu w formie tradycyjnego spotkania z książką.
Współpracująca z nami Księgarnia w Tuliszkowie zaprasza na:

WIRTUALNY KIERMASZ KSIĄŻKI

Wirtualny Kiermasz Książek

Dokonując zakupów książek z katalogu / oferty zamieszczonej na stronie Księgarni wspomagacie Państwo naszą bibliotekę.

WAŻNE: Zamówienia można składać z poleceniem wysłania książek na adres szkoły – wówczas bez względu na wartość zamówienia przesyłka jest BEZPŁATNA. Można również zamawiać z opcją dostawy bezpośrednio do domu – wówćzas gdy wartość zamówienia jest niższa niż 100,- zł., opłacacie Państwo koszt dostawy. Powyżej tej kwoty – dostawa do domu – gratis.
Skojarzenie zamówienia z naszą szkołą umożliwia kod W.WRZ.WRZEŚ.G1 , który wpisujemy w polu „dodatkowe informacje”.

Zachęcam do zapoznania się i skorzystania z atrakcyjnej oferty.

Link do specjalnej oferty kiermaszowej:

http://booksspk.pl//DEMO_KSIAZKI/oferta_k2020/index.html

Link do strony sklepu internetowego, gdzie dokonujmy zakupu

http://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/

Szczegółowa informacja o sposobie składania zamówienia – poniżej.


1. Kod szkoły, który pozwoli na skojarzenie szkoły z zamówieniem: W.WRZ.WRZEŚ.G1
Kod ten należy wpisać w polu Dodatkowe Informacje, przed kliknięciem przycisku PODSUMOWANIE. Nie wpisujemy kodu w polu Kupon rabatowy.

2. Istnieją różne opcje realizacji zamówienia w zależności od wyboru osoby zamawiającej:
Odbiorę moje zamówienie w swojej placówce: takie zamówienie zostanie zrealizowane wraz z innymi zamówieniami z danej placówki, nie później niż w ciągu 2 tygodni od jego złożenia. W zbiorczym kartonie znajdą się mniejsze paczki opatrzone imieniem, nazwiskiem i adresem domowym konkretnego odbiorcy. Takie zamówienie (bez względu na jego wartość) jest dostarczane na koszt Księgarni – nie ma tu dodatkowych opłat związanych z przesyłką. Zbiorczy karton adresujemy na osobę kontaktową, która współpracuje z Księgarnią z ramienia szkoły. W Polu „dostawa” należy zaznaczyć opcję „odbiór osobisty w siedzibie firmy”. Po przejściu do danych adresowych należy zaznaczyć opcję „inny adres wysyłki” i wpisać tam własne imię i nazwisko oraz adres szkoły.

 

Chcę otrzymać zamówienie bezpośrednio do domu prywatnego: w zależności od wybranych towarów realizacja zamówienia trwać będzie 3 dni (dla towarów ze statusem „dostępne”) lub 5 dni roboczych (dla towarów ze statusem „na zamówienie”. Jeśli zamówienie zostanie złożone na kwotę większą niż 100 zł, wówczas system nie doliczy dodatkowej opłaty za przesyłkę. W przypadku mniejszych zamówień zostanie doliczona opłata za dostawę – w takim przypadku polecamy skorzystanie z opcji odebrania zamówienia w placówce, gdzie dostarczamy zamówienia bezpłatnie bez względu na ich wartość.
3. Gwarancja bezpieczeństwa.
4. Zarówno w przypadku dostawy do szkoły, jak i dostawy do domu prywatnego, Księgarnia dokłada wszelkich starań, aby zachowane zostały najwyższestandardy bezpieczeństwa podczas realizacji zamówień.Według najnowszych wyników badań koronawirus jest obecny na okładkach książek do 72 godzin (3 doby), a na papierze i kartonach (do 24 godzin).Zgodnie z powszechnymi zaleceniami informujemy, że książki są pakowane w naszym magazynie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zachowujemy również kwarantannę książek przed ich wysyłką.Po otrzymaniu przesyłki można od razu otwierać paczkę: to Księgarnia dba o to, aby od momentu spakowania paczki do otrzymania jej przez odbiorcę został zachowany czas kwarantanny - 3 dni.
5. Po zrealizowaniu zamówienia, przy którym został wpisany kod szkoły, nalicza się w „skarbonce” placówki kwota 15% wartości zamówienia, którą w dowolnym momencie przedstawiciel placówki w porozumieniu z dyrekcją może wykorzystać na wybrane przez siebie książki z oferty Księgarni. Wartość aktualnie zgromadzonej kwoty można sprawdzić w panelu B2B (oddzielne dane do logowania) lub kontaktując się z przedstawicielem Księgarni.

Wiesława Wojdyńska

 

baner vulcan 1

office365

facebook 1

facebook 1

poznajPolske

poznajPolske

 

Kliknij na obrazek aby uzyskać pomoc tłumacza

Nasze certfikaty

Projekty

b83a0f19ae28266f7f3e14dbd6bca633

b3

l2 logo

logoCyfrowaSzkola

logo wszpz

mistrzowie kodowania

Scratch2

szkola do hymnu logo resize

szkolapamietalogotyp easy resize

Warto zobaczyć

Archiwum

 

bip logo glowne 244

Starostwo Powiatowe we Wrześni

PW

 

Urząd Miasta i Gminy Września

GW

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

MEN

 

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

KO

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna

CKE

 

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu

OKEP

 

Ośrodek Rozwoju Edukacji / Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej

 

Instytut Badań Edukacyjnych

IBE

 

Portal Wiedzy Dla Nauczycieli

SCHOLARIS

 

Biblioteka Pedagogiczna

BP
Początek strony