gimnazjum

DSC 1167Brał udział chyba we wszystkich konkursach przedmiotowych w tym roku szkolnym i to wcale nie dlatego, że chciał się urwać z lekcji, bo akurat na lekcje lubi chodzić – Wojtek Nowak – bo o nim mowa, to uczeń 3b klasy gimnazjalnej o profilu matematycznym w SSP nr 3. Postanowiliśmy zadać mu kilka pytań, aby dowiedzieć się jakie ma plany na przyszłość.

Wojtek powiedz nam w jakich konkursach wojewódzkich brałeś udział i jakie są Twoje osiągnięcia?

Jestem laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego oraz finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Zakwalifikowałem się także do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z matematyki, biologii i języka angielskiego. Ten ostatni mogę uznać za najbardziej pechowy, ponieważ do awansu do etapu finałowego zabrakło mi pół punktu. Zostałem także laureatem Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego o „Złotą Stalówkę”.

Skoro masz tak wszechstronne zainteresowania to dlaczego wybrałeś klasę matematyczną? Czy to właśnie matematyka jest tym numerem jeden?

Od początku szkoły podstawowej cechowała mnie umiejętność szybkiego liczenia.
W IV klasie, na wniosek nauczycielki matematyki p. Agnieszki Dyrki, zostały mi przyznane zajęcia indywidualne, na które uczęszczam do dziś. Także w tej dziedzinie w czasach podstawówki miałem najlepsze wyniki.

Czym się interesujesz na co dzień? Jak spędzasz wolny czas?

W wolnym czasie gram na keyboardzie, spotykam się z przyjaciółmi, oglądam filmy
i seriale lub po prostu odpoczywam, słuchając muzyki.

Powiedz nam jeszcze, jakie są Twoje plany na przyszłość? Czy wybrałeś już szkołę średnią
i jakie są Twoje marzenia, jeśli chodzi o studia?

Moje plany na przyszłość nie są jeszcze sprecyzowane. We wrześniu rozpocznę naukę w klasie matematycznej we wrzesińskim Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza. Cieszy mnie fakt, że 2 następne przedmioty rozszerzone wybiorę dopiero
w trakcie pierwszego roku nauki. Na tę chwilę chciałbym w przyszłości studiować na kierunku związanym z matematyką lub medycynę.

Bardzo dziękuję za rozmowę, życzę kolejnych sukcesów i powodzenia w nowej szkole.

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony