2020

Wydarzenia - Klasy IV-VIII

kangur20

a41e7faa 9c09 4bf8 85dc dd7b765b7c7cNasza uczennica Maja Kubiaczyk z klasy VI c wraz ze swoją formacją taneczną Alchemia Rubiny zajęła I miejsce na zawodach United Dance Arena organizowanych 1 marca 2020r. w Mogilnie. Były to niestety pierwsze i zarazem ostatnie zawody przed wybuchem epidemii koronawirusa. Miejmy nadzieję, że jesienią powrócą turnieje taneczne oraz kolejne miejsca na podium 

W tym roku szkolnym w drugim semestrze mieliśmy zaplanowane wiele działań charytatywnych m.in. udział w takich akcjach jak:
- Pola Nadziei - zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum św. Piotra Króla w Środzie Wlkp.,
-Świąteczna Zbiórka Żywności (współpraca z Wrzesińskim Centrum Wolontariatu) - zachęcanie kupujących do przekazywania arykułów spożywczych na rzecz potrzebujących z okazji Świąt Wielkanocnych,
-organizacja programu światecznego z poczęstunkiem dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej we Wrześni (wzorem poprzednich lat),
-wsparcie finansowe Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie (wraz z odwiedzinami jak prawie każdego roku).
Niestety, ze względu na pandemię COVID -19, nie mogliśmy zrealizować tych działań. Zamiast tego jednak wielu z nas starało się pomagać w tych trudnych czasach w inny sposób, np. robiąc zakupy starszym sąsiadom, wykonując kartki świateczne dla różnych fundacji, wychodząc z psami z wrzesińskiego schroniska na spacery, pomagając w akcji zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe "Niedziela z powiatem", spacerując i opiekując się zwierzętami sąsiadów, szyjąc maseczki, sprzątając oraz pomagając w pracach ogrodowych itp.
Wspólnie z naszą opiekunką p.M.Sotirov postanowiliśmy przekazać fundusze (po 200 zł, które zostały zgromadzone jeszcze w pierwszym semestrze) na następujące cele:
-pomoc finasową dla pięciorga dzieci i rehabilitację ich matki po tragicznym wypadku samochodowym (29 IV), w którym zginął ich ojciec, będący jedynym żywicielem tej rodziny, 
-Fundację Sióstr Dominikanek (opiekujących się niepełnosprawnymi min. w Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie czy Broniszewicach). 
Wszystkim, którzy włączali się w nasze akcje, całej społeczności szkolnej, uczniom, rodzicom i nauczycielom w imieniu naszego Klubu serdecznie dziękuję.
Przewodnicząca Klubu Wolontariusza - Zofia Józwiak z klasy 8a

Adam AndrzejczykW procesie edukacji bardzo ważne funkcje pełnią modele dydaktyczne. Służą one bezpośredniemu poznawaniu przez uczniów określonych fragmentów rzeczywistości, ułatwiają sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy oraz zrozumienie trudnych treści edukacyjnych, umożliwiają utrwalanie przerobionego materiału i są narzędziami rozwijania zdolności poznawczych. W związku z tym zaproponowano uczniom stworzenie pomocy dydaktycznych do przerabianych na geografii zagadnień. Młodzież przygotowała trójwymiarowe, przestrzenne modele i makiety: kuli ziemskiej, jaskini krasowej, wąwozu lessowego, elektrowni wykorzystujących odnawialne źródła energii i rafy koralowej. 

Miło nam zakomunikować, że uczennica klasy 8a Zosia Józwiak, uzyskując maksymalną ilość punktów, zdobyła I miejsce podczas Powiatowego Konkursu Chemicznego. Do konkursu, który odbył się w ZSTiO przy ul. Kaliskiej, przystąpili uczniowie wszystkich szkół Powiatu Wrzesińskiego. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami obejmującymi zakres treści realizowanych w szkole podstawowej. Warto wspomnieć, że Zosia systematycznie pogłębia swoją wiedzę i umiejętności chemiczne realizując indywidualny tok nauki z chemii i jest również członkiem klasy akademickiej, działającej pod patronatem Wydziału Chemii UAM. Serdecznie gratulujemy uczennicy!
opiekun: Iwona Tokarska

IMG 20200306 1134356 marca uczniowie klasy 5a wzięli udział w zajęciach w Palmiarni Poznańskiej, które miały formę szkoły przetrwania w tropikalnej dżungli. Dowiedzieli się, jak przetrwać w takich warunkach,  które rośliny pomogą im w zdobyciu wody, które dadzą pożywienie, a które mogą ich zabić. Podczas zajęć wykorzystano przekaz angażujący wszystkie zmysły. Dzieci badały przyrodę za pomocą kontrolowanych eksperymentów, mogły powąchać (np. olejki zapachowe), dotknąć, a nawet spróbować (np. ziarna). Dzieci były zachwycone możliwością zdobywania kolejnych sprawności oraz samodzielnym poszukiwaniem informacji o roślinach i zwierzętach.

20200306 1110506 marca przedstawiciele klasy akademickiej pracującej pod patronatem Wydziały Chemii UAM w Poznaniu, podczas VIII Akademii Uczniowskiej, zaprezentowali swój projekt pt. „Czy barwniki mogą produkować prąd?”
Do konkursu przystąpiło 16 klas akademickich z województwa wielkopolskiego. Miło nam ogłosić, że, nasza praca została doceniona przez komisję konkursową i otrzymaliśmy wyróżnienie.

20200117 1829580Dnia 17 stycznia 2020 roku w siedzibie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego odbyła się uroczysta gala podsumowująca starty zawodników zrzeszonych w Wielkopolskim Związku Taekwondo Olimpijskiego. Uroczystość otworzył Pan Tomasz Nowak Prezes WZTO , a wśród zaproszonych gości zasiadł Pan Dawid Gluza Dyrektor WSS w Poznaniu.
Wśród najważniejszych gości gali nie mogło zabraknąć zawodników UKS Hwarang Września wraz z trenerami Mateuszem Biegańskim , Szymonem Kaczmarkiem i Tomaszem Haremzą.

bettyW dniach 14 - 17 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość brać udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszkę Betty, która przyjechała do nas z Wielkiej Brytanii. Betty pochodzi z Hong Kongu, a obecnie studiuje w Anglii. Podczas swoich warsztatów przybliżyła uczniom klas 6a, 7a oraz 8a kulturę, obyczaje, tradycje oraz historie tych dwóch krajów.

wolontariatDnia 12 stycznia 2020r. 16 wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza naszej szkoły wzięło udział w XXVIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Wiatr w żagle” organizowanej we Wrześni przez WOK. W tym roku zbierano środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Wolontariusze nie tylko zbierali pieniądze do puszek i rozdawali serduszka, ale również część z nich liczyła zebrane środki w WOK-u. Wszystkim zaangażowanym wolontariuszom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji serdecznie dziękujemy.

office365

podręczniki

Nasze certfikaty

Początek strony