podstawowa

Wydarzenia - Klasy IV-VIII

1W tym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz kampanii wrześniowej. Z tej okazji Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Kolejami Wielkopolskimi oraz Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu przygotowało specjalną atrakcję o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym – „Wielkopolanie w Kampanii Wrześniowej 1939 r.”.

fot 2 1   Barwnikowe ogniwa produkujące prąd elektryczny to zagadnienie, które zgłębiali uczestnicy projektu „ Odkrywcy chemii-poznaj, sprawdź, wykorzystaj”, podczas kolejnych zajęć na Wydziale Chemii UAM. Alternatywne źródła energii to przyszłość naszej cywilizacji. Od około trzydziestu lat naukowcy intensywnie pracują nad udoskonaleniem tzw. ogniw barwnikowych, które na dzień dzisiejszy jeszcze są niedoskonałe.

 fot 1  Kolejna grupa dwudziestu uczniów klas ósmych bierze udział w projekcie realizowanym na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu. W piątek 20 września,  podczas laboratoriów, młodzież zmierzyła się z zagadnieniami kuchni molekularnej. Poznali proces sferyfikacji prostej i odwróconej, czego wynikiem  był owocowy kawior i żelowe kule. Wyprodukowali agarowy makaron i pierogi z waty cukrowej. Wszystko oczywiście jadalne. Uraczyli się także lodami wyprodukowanymi za pomocą ciekłego azotu. Wysłuchali również wykładu na temat wpływu podwyższonej emisji  dwutlenku węgla na zmieniający się klimat naszej planety. Następnie badali twardość wody,  oznaczając  zawartość jonów wapnia i magnezu w wybranych wodach mineralnych. Wiedzą już, które wody mineralne dostępne na naszym rynku, tak naprawdę są dla nas zdrowe.

1 Pod tytułemW dniu 19.09.2019 roku, Uczniowie klas ósmych SSP3 wzięli udział w Akademii Technologii, Digitalizacji, Sztucznej Inteligencji i Humanizmu. Organizatorem spotkania byli:  CBiRNT, Powiat Wrzesiński i Fundacja Peritia.  Honorowy patronat nad wydarzaniem objęli: Starosta Wrzesiński Dionizy Jaśniewicz, Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, Trepko S. A.
Podczas spotkania specjaliści w dziedzinie technologii i Internetu - Maciej Gajek, Magdalena Paciorek, Łukasz Wojtczak, Joanna Kulik oraz Stowarzyszenie Freelab, przeprowadzili dla Uczestników interaktywne wystąpienia. W trakcie wykładów Uczniowie mieli okazję do zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

1W piątek 20 września br. uczniowie klasy 7a naszej szkoły brali udział w historycznej grze plenerowej – „Wojsko, nasze wojsko” zorganizowanej przez Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich oraz Towarzystwo Przyjaciół Grodu w Grzybowie w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa oraz Festiwalu Odkrywców Historii.
Uczestnicy gry zaangażowali się w inscenizacje scen  historycznych i jednocześnie zapoznawali się z dziedzictwem kulturowym wojska polskiego. Gra odbywała się w plenerze oraz w budynkach historycznych Wrześni. W każdym punkcie na uczestników oczekiwała grupa animatorów i rekonstruktorów w strojach historycznych z epoki oraz wyznaczone zadania, za które uczniowie otrzymywali okolicznościowe pieczątki (zaliczenia) w specjalnej książeczce.
Do  pokonania były następujące stacje gry:
•    W pałacu (Pałac rodziny Mycielskich)
•    W szpitalu wojskowym (szpital powiatowy)
•    Polowa Poczta Polska (budynek poczty)
•    Kurierzy (Rynek)
•    Kronika filmowa (Muzeum Regionalne Dzieci Wrzesińskich)
•    Działania wojenne (dworzec kolejowy)
•    Drużyna książęca (park im. Józefa Piłsudskiego we Wrześni )
•    W szkole (SSP 1 we Wrześni).
Dla uczestników gry była to bardzo ciekawa lekcja historii.

fullsizeoutput 22Maja Kubiaczyk – uczennica klasy V c – jest członkiem najbardziej utytułowanej formacji tanecznej - Alchemia Rubiny. Maja uczęszcza na zajęcia taneczne w stylu jazz, modern, contemporary, a także tańca klasycznego, akrobatyki turniejowej, gimnastyki artystycznej oraz pole dance. Nasza młoda tancerka wraz ze swoją grupą Rubiny dostała się do ścisłego finału 40 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, gdzie konkurowały z najbardziej utytułowanymi formacjami z Polski, Rosji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii.

20190527 111104W maju uczniowie klasy V c wyjechali na zajęcia do Centrum Edukacji Ekologicznej WPN w Jeziorach. Pobyt rozpoczął się prelekcją na temat Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dzieci obejrzały film w sali audiowizualnej oraz usłyszały wiele cennych informacji dotyczących roślin i zwierząt. Następnie  uczestniczyły w zajęciach na ścieżce edukacyjnej gdzie w formie zabawy uczyły się rozpoznawania tropów zwierząt, rozpoznawania drzew po wyglądzie liści.

łatasW tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez PPSE we Wrześni we współpracy z Wielkopolskim Kuratorium Oświaty i Wielkopolskim Centrum Onkologicznym  brali udział uczniowie klas piątych. Zadaniem  dzieci było stworzenie komiksu na temat – „Palić , nie palić – oto jest pytanie?
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat negatywnych skutków palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów szczególnie w środowisku młodzieży szkolnej oraz kształtowanie postaw asertywnych wobec osób palących papierosy i inhalujących e- papierosy, rozwijanie wyobraźni i kreatywności.  Naszą szkołę w tym konkursie reprezentował  Wiktor Łatas.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 20.05.2019r, gdzie uczeń został nagrodzony za swoją pracę.

warsztaty kulinarneW środę 4 czerwca klasa 6a wraz z wychowawcą p. Jakubowską, udała się do Hotelu Kosmowski na warsztaty kulinarne. Uczniowie w grupach samodzielnie przygotowali pizzę, którą potem z apetytem zjedli. Warsztaty zaliczyli wzorowo, skoro wszystkim smakowały owoce ich pracy. Uczestnicy wycieczki mieli też okazję grać w kręgle oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy wspaniale się bawili i najedli do syta.

20190528 144341Dnia 28 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Leksykalny z Języka Angielskiego dla klas IV – VI SP. Ideą konkursu było wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo oraz motywowanie do dalszej nauki języka obcego. Uczniowie mieli możliwości wykazania się wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza materiał lekcyjny.

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony