podstawowa

Wydarzenia - Klasy IV-VIII

20190527 111104W maju uczniowie klasy V c wyjechali na zajęcia do Centrum Edukacji Ekologicznej WPN w Jeziorach. Pobyt rozpoczął się prelekcją na temat Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dzieci obejrzały film w sali audiowizualnej oraz usłyszały wiele cennych informacji dotyczących roślin i zwierząt. Następnie  uczestniczyły w zajęciach na ścieżce edukacyjnej gdzie w formie zabawy uczyły się rozpoznawania tropów zwierząt, rozpoznawania drzew po wyglądzie liści.

łatasW tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez PPSE we Wrześni we współpracy z Wielkopolskim Kuratorium Oświaty i Wielkopolskim Centrum Onkologicznym  brali udział uczniowie klas piątych. Zadaniem  dzieci było stworzenie komiksu na temat – „Palić , nie palić – oto jest pytanie?
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat negatywnych skutków palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów szczególnie w środowisku młodzieży szkolnej oraz kształtowanie postaw asertywnych wobec osób palących papierosy i inhalujących e- papierosy, rozwijanie wyobraźni i kreatywności.  Naszą szkołę w tym konkursie reprezentował  Wiktor Łatas.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 20.05.2019r, gdzie uczeń został nagrodzony za swoją pracę.

warsztaty kulinarneW środę 4 czerwca klasa 6a wraz z wychowawcą p. Jakubowską, udała się do Hotelu Kosmowski na warsztaty kulinarne. Uczniowie w grupach samodzielnie przygotowali pizzę, którą potem z apetytem zjedli. Warsztaty zaliczyli wzorowo, skoro wszystkim smakowały owoce ich pracy. Uczestnicy wycieczki mieli też okazję grać w kręgle oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy wspaniale się bawili i najedli do syta.

20190528 144341Dnia 28 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Leksykalny z Języka Angielskiego dla klas IV – VI SP. Ideą konkursu było wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo oraz motywowanie do dalszej nauki języka obcego. Uczniowie mieli możliwości wykazania się wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza materiał lekcyjny.

Uczniowie klasy 5b naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w Escape room’ie czyli Angielskim Pokoju Zagadek zorganizowanym przez uczniów klasy 3c gimnazjum. Ta nietypowa lekcja odbyła się 5 czerwca 2019 roku i przygotowana została z inicjatywy nauczycielki języka angielskiego Anny Knobloch-Jankowskiej w ramach realizacji projektu edukacyjnego. Jej celem było uatrakcyjnienie pracy dydaktycznej, zwiększenie motywacji do nauki języka wśród uczniów, wzrost zainteresowania kulturą krajów anglojęzycznych oraz rozwinięcie umiejętności językowych. „Escape room” to gra, w której uczestnicy są zamknięci w określonym pomieszczeniu, a ich zadaniem jest wydostać się z niego w ograniczonym czasie  rozwiązując szereg różnorodnych zagadek. Gra wymaga dużego zaangażowania wszystkich uczestników  i  jest doskonałym narzędziem do budowania i wykorzystania pracy zespołowej.

Resized 20190514 12492214 maja br. klasa 6b wybrała się na wycieczkę  do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich, gdzie widzieliśmy słynny Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię  oraz pomnik Fryderyka Chopina.
 Następnie, dzięki uprzejmości i pomocy taty naszej koleżanki Oli, który jest posłem RP udaliśmy się do budynku Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Zobaczyliśmy tam znaną wszystkim z telewizji salę posiedzeń sejmu i dowiedzieliśmy się jak wygląda praca posła.

20190510 0854221Dnia 10.05.2019r. klasa VIIIa będąca Klasą Akademicką Wydziału Chemii wzięła udział w warsztatach. Tematem wiodącym była "Chemia praktyczna, czyli czego można nauczyć sie w domu". Uczniowie wykonywali doświadczenia, które obejmowały zagadnienia dot. otrzymywania mydeł, właściwości tlenku węgla(IV), wykrywanie cukrów w owocach, wykrywanie białek, czy chipsy są zdrowe i jak otrzymać papier.
Zajęcia jak zwykle były wartościowe i atrakcyjne a uczniowie zadowoleni.
Organizator warsztatów: Iwona Jasińska

Nauczyciele języków obcych wraz z Dyrekcją Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika we Wrześni  serdecznie zapraszają uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Leksykalnym z Języka Angielskiego, który odbędzie się 28 maja 2019r. w budynku szkoły przy ulicy Kosynierów 32.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Konkursu (załącznik nr 1).  Formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 2) należy odesłać do 21 maja 2019r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgody na udział w konkursie oraz przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku uczestników (załącznik nr 3) należy przekazać w dniu konkursu.


Koordynatorzy konkursu:
Anna Cichowska
Anna Knobloch-Jankowska


Załączniki:
zał. nr 1 – regulamin konkursu
zał. nr 2 – zgłoszenie udziału
zał. nr 3 – zgoda na udział oraz wykorzystanie wizerunku dziecka

 20190508 110916        Poszerzenie wiedzy specjalistycznej i ogólnej, rozwijanie zainteresowań  chemią oraz podniesienie kompetencji kluczowych to cele projektu „ODKRYWCZA CHEMIA – POZNAJ, SPRAWDŹ, WYKORZYSTAJ” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza i Edukacja współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu.
       Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie beneficjentów  tego przedsięwzięcia. Spotkania  odbywają się na Wydziale Chemii UAM i mają formę zajęć laboratoryjnych i wykładów. Dotychczas poznaliśmy tajniki kuchni molekularnej, badaliśmy chemiczny skład  produktów żywnościowych, rozpatrywaliśmy zagadnienia związane z mineralizacją wody oraz mówiliśmy o barwnikowych ogniwach słonecznych. Podczas wykładów wykładowcy szczególną uwagę zwracali na zagadnienia związane z ochroną środowiska, w szczególności, w jaki sposób przeciętny człowiek może mieć wpływ na środowisko.  
      Zajęcia są bardzo wartościowe i atrakcyjne, a uczniowie są zachwyceni - mówi opiekun grupy projektowej,  Iwona Tokarska. Po każdym spotkaniu młodzież dzieli się swoją wiedzą z kolegami i rodziną. Po zajęciach na temat wody mineralnej w wielu domach zmieniono  rodzaj wypijanej wody. Uczniowie już czekają na kolejny wyjazd, który nastąpi  na początku czerwca.

26.03.2019 odbył się w naszej szkole etap szkolny konkursu matematycznego „Mistrz rachunków”.
Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:
I miejsce – Oliwia Półról kl. VI b
II miejsce – Aniela Długosz kl. Va
III miejsce – Juliusz Konczalski kl. VI b
Serdecznie gratulujemy!

Etap powiatowy odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 9.00 w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 2  we Wrześni.

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony