20170404 152131Laboratorium Szkoły Przyszłości to nowatorska przestrzeń edukacyjna pozwalająca na udział w wymagających eksperymentowania i poszukiwania interdyscyplinarnych przygodach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
Dnia 4.04.2017r. klasa VIA udała się na wycieczkę do Poznańskiego Centrum Superkomputerowo - Sieciowego. Uczniowie na warsztatach poznawali podstawy programowania przy pomocy puzzli ,,Scottie Go”.

Gra polegała na bezpiecznym doprowadzeniu kosmity Scottiego do celu za pomocą puzzli. Po krótkiej przerwie klasę czekały bardziej zaawansowane zajęcia. Uczniom zostały wręczone roboty „Lego Mindstorms” oraz laptopy i tablety umożliwiające sterowanie nimi. Zadania polegały na tym, aby urządzenia bezpiecznie wykonały „Misję na Marsa”.
Możliwość uczestnictwa w warsztatach dla wielu uczniów lubiących informatykę może stać się przełomem w ich życiu i kierunkowskazem w wyborze klasy w szkole średniej. W podobnie interesujących warsztatach z robotami Lego brali udział uczniowie klasy I i III gimnazjum.

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony