IMG 7373320 marca 2017 roku na naszą lekcję historii przyszedł emerytowany pułkownik Wojska Polskiego Zbigniew Długosz. Pan pułkownik jest dziadkiem Antka z naszej klasy. Przez całe swoje życie pułk Długosz służył Ojczyźnie jako saper, biegły sądowy, ekspert w kinematografii polskiej od efektów specjalnych. Gość  opowiedział nam o swoim życiu, trudnej i odpowiedzialnej pracy. Pan pułkownik stwierdził, że saper myli się tylko raz. On nie pomylił się nigdy, chociaż opowiedział nam o dwóch wydarzeniach, które były  bardzo niebezpieczne.

Obecnie jest na emeryturze, ale ciągle jego umiejętności są wykorzystywane – jest biegłym sądowym w sprawach związanych z wypadkami ,  niewybuchami  i petardami.  Pułkownik – saper   mówił na temat niewybuchów. Jest ich jeszcze zakopanych w naszej ziemi bardzo dużo. Są ciągle bardzo niebezpieczne. Pan pułkownik pouczył nas jak należy się zachować podczas znalezienia  takiego nieznanego przedmiotu. Nie wolno go dotykać tylko zawiadomić policję.  Dowiedzieliśmy się również jak należy bezpiecznie się obchodzić  z petardami. Zawsze musimy być pod opieką dorosłych i tylko oni mogą odpalać petardy, zachowując  wszystkie zasady bezpieczeństwa.
                 Pan Długosz jest również ekspertem  w kinematografii polskiej od efektów specjalnych.  Brał udział podczas produkcji 30 filmów, np.: „Ogniem i mieczem”, „Czterej pancerni i pies”, „Stara baśń”.  Zajęcia były bardzo ciekawe i również bardzo ważne dla nas, ponieważ zasady bezpieczeństwa związane z niewybuchami i petardami, które omówił pan pułkownik Zbigniew Długos,z zapamiętamy na zawsze.
Dziękujemy Panie Pułkowniku
Klasa 5a z wychowawcą.

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony