20160429 113034Dnia 29.04.2016r. klasy V A i V B pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Opiekowały się nimi wychowawczynie: p. E.Szamburska, p. M.Wojtkowiak oraz p. E.Drobiec i p. J.Niszczak. Pierwszym punktem programu było zwiedzenie wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Szczególną uwagę dzieci zwróciło „Afrykarium”, w którym spędziły najwięcej czasu.Następnie wycieczka udała się do parku rozrywki edukacyjnej Humanitarium oferującego spotkania ze światem nauki w otoczeniu interaktywnych eksponatów i multimediów. Uczniowie brali udział w warsztatach laboratoryjnych, w trakcie których samodzielnie wykonywali niepowtarzalne kostki kąpielowe.

Następnie obejrzeli interaktywną wystawę pt. „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”, która przeniosła ich w świat iluzji. Poznali m.in. dyfrakcję, interferencję światła, znikające szkło oraz efekt fotoelektryczny. Dowiedzieli się, jak to jest być uwięzionym w kalejdoskopie, latać na miotle czy przebywać w „krzywym i obłędnym” pokoju. Ścieżka edukacyjna pozwoliła dzieciom poznać i zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia optyki, a interaktywne eksponaty utrwaliły zdobytą wiedzę. Wycieczka do Wrocławia była niezapomnianą przygodą - doskonałą nauką i zabawą. Uczniowie wrócili zadowoleni i bogatsi w wiedzę i nowe doświadczenia.

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony