2020

Wydarzenia - Klasy 0-III

JulkaW ubiegłym tygodniu zakończyliśmy projekt edukacyjny "Cztery pory roku w lesie" ostatnimi działaniami skupiającymi się na lecie. Tym razem podjęliśmy tematykę związaną z owadami i zmianami klimatycznymi. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o pracy pożytecznych pszczół. Poznaliśmy rodzaje zagrożeń, jakie w dzisiejszym świecie czyhają na nie na każdym kroku- od zmian klimatycznych, poprzez chemię stosowaną w rolnictwie, aż po niszczycielskie działania człowieka. Wiemy na czym polega praca pszczelarza i że również my możemy dbać o pszczółki. W ramach zadania dodatkowego, kilkoro uczniów z naszej klasy przygotowało poidełka dla owadów. Dzięki umieszczeniu na podstawce kamieni i patyków oraz nalanie na nich wody, spragniona pszczółka może usiąść sobie na nich i spokojnie napić się wody. Są to bardzo ważne elementy wyposażenia poidła. Wycieńczone pszczoły często czerpią wodę wprost z akwenów wodnych i kałuż, w których często giną, ponieważ nie mają się na czym wesprzeć. Zachęcamy Was wszystkich do przygotowania takich poidełek w ogrodach- upały nadchodzą, a zwierzętom- owadom, ptakom, jeżom, też chce się pić. 

Kartka z życzeniami na Dzień MamyPomimo trudnych warunków spowodowanych pandemią koronawirusa, udało nam się wspólnie spotkać na Teamsach, celebrując w ten sposób Dzień Mamy. Odśpiewaliśmy uroczyste "Sto lat" i wręczyliśmy naszym mamom e-prezenty w postaci plakatu stworzonego z literek, książki kucharskiej i bonów upominkowych na niezwykłe sytuacje, np. fryzurę wykonaną przez nas, masaż mamusinych stóp czy zapasy-przytulasy. Każdy z nas miał swój wkład w prezenty, robiliśmy sobie zdjęcia z literkami i wysyłaliśmy sprawdzone przez nas przepisy kulinarne. Do końca prezenty pozostawały wielką niespodzianką, ponieważ całość została złożona i opracowana przez naszą wychowawczynię, panią Sonię. Ten wspólny czas sprawił Mamom wiele radości, a nam pozwolił znowu spotkać się razem, jednak w nieco innej formie.

Adrian PrzybyszW ubiegłym tygodniu podczas zajęć zdalnych, uczniowie klasy 2e pod opieką pani Soni Kaczmarek wpadli na ciekawy pomysł stworzenia akcji informacyjnej, której celem będzie zapobieganie wypalaniu traw. Akcja zorganizowana została w ramach projektu "Cztery pory roku w lesie" realizowanego w naszej klasie przy współpracy z Nadleśnictwem Czerniejewo. Ostatnimi czasy byliśmy świadkami niezwykłych tragedii ekologicznych, podczas których płomienie pustoszyły obszary leśne, m.in. w Biebrzańskim Parku Narodowym.

1Dnia 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Strażacy są zawsze tam, gdzie potrzeba jest ich pomoc. Poza akcjami gaszenia pożarów strażacy udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych, ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństwo, wyjeżdżają do wypadków drogowych. Zawód strażaka to zawód wzmożonego ryzyka. Każdego dnia strażacy narażeni są na utratę zdrowia lub życia. Dzień Strażaka w tym roku nabiera szczególnie ważnego znaczenia.

Makieta AsiWiosna i lato to pory roku, na które wszyscy czekamy: robi się ciepło, dni są coraz dłuższe. Jednocześnie świat staje się bardzo kolorowy: drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć, a łąki i trawniki pokrywają się kwiatami. Zwierzęta, które przespały zimę, opuszczają kryjówki. Powracają też ptaki zimujące w ciepłych krajach. W ramach lekcji online uczniowie klasy 3 c wysłuchali słuchowiska „ Wiosna na łące”.

19Klasa II d przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Kartka dla Medyka".Podczas lekcji online uczniowie przygotowali kartki z życzeniami wielkanocnymi dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i pracowników wrzesińskiego szpitala. Gratulujemy młodym twórcom tak cudownej inicjatywy!!!

5Po zorganizowanym kiermaszu świątecznym, świetlica szkolna zakupiła nowe wyposażenie. Uwzględniając potrzeby wychowanków, staraliśmy się, aby zakupione gry, puzzle, zabawki, pomoce naukowe i materiały plastyczne umożliwiały prowadzenie ciekawych zajęć, konkursów, zabaw  - wszystko to w celu kształtowania zainteresowań uczniów i zapewnienie im ciekawych form spędzenia czasu wolnego. 

2W klasie 2e świętowanie Dnia Kobiet rozpoczęło się już w piątek. Nasza wychowawczyni przygotowała dla nas wspaniałą lekcję o niesamowitych kobietach z różnych stron świata. Poznaliśmy historię życia Marii Skłodowskiej-Curie, Rosy Parks, Margaret Thatcher, Helen Keller, Florence Nightingale i Amelii Earhart. Robiliśmy notatki w zeszytach razem z wklejkami z wizerunkami tych pań.

IMG 20200309 0812159 marca w klasie IIIA odbyły się warsztaty mydlane. Dzieci samodzielnie tworzyły mydełka. Wybierały kolor, dodatki oraz zapach, który najbardziej im się spodobał. Uczniowie dowiedzieli się również, kiedy powstało mydło i kto mógł sobie na nie pozwolić. Mydlane prace mogą być wspaniałym prezentem na Dzień Kobiet lub na Dzień Matki. Zachęcamy inne dzieci do udziału w tych warsztatach.

IMG 20200306 085904Zofia Czerniak uczennica klasy 2 c ma wiele ciekawych zainteresowań. Jedną z pasji dziewczynki jest gra na klarnecie. Zosia na zajęcia edukacji muzycznej przyniosła do klasy klarnet i opowiedziała o nim. Jest to instrument drewniany dęty. Trzeba sporo siły wydechowej, by wydobyć dźwięk. Zosi ta trudna czynność udaje się rewelacyjnie. Zagrała dla nas utwór pt. „Pojedziemy na łów”. Były gromkie brawa i podziękowania dla koleżanki. Zosi życzymy wytrwałości w rozwijaniu swojej pasji.

office365

podręczniki

Nasze certfikaty

Początek strony