podstawowa

Wydarzenia - Klasy 0-III

IMG 6406W klasie 2e Dzień Chłopca świętowany był przez kilka dni. Najpierw wszystkie dzieci otrzymały własnoręcznie przygotowane przez mamę Julki, ozdobne bilety do kina. Wszyscy udaliśmy się później na sens pt. "Wyprawa Magellana". W poniedziałek nasi uroczy Panowie otrzymali przygotowane przez rodziców prezenty- Zinxy i słodycze, które umiliły im resztę dnia. Wspólnie bawiliśmy się w rytmach muzyki, składając Chłopakom najserdeczniejsze życzenia w dniu ich święta. 

IMG 20191003 101043W czwartek, 3 października, klasa III A wybrała się na wycieczkę do Leśniczówki w Czeszewie. Pan Leśniczy Hubert pokazał dzieciom na czym polega praca leśniczego. Dzieci dowiedziały się, jak odpowiedzialne jest to zajęcie. Poznały zwierzęta, których nie można spotkać w dzień. Mogły wystąpić również w scenkach dramowych i wykazać się talentem  aktorskim.

IMG 20191007 1052177 października klasa III A brała udział w zajęciach w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie dla drzewa mają liście, poznały ich poszczególne rodzaje. Miały możliwość samodzielnie stworzyć jesienny portret z gliny i zabrać go do swojej szkoły jako ozdobę. Dzieci bez problemu zaaklimatyzowały się w nowym miejscu, czując się dobrze przy starszych kolegach i koleżankach.

imagi002Dnia 3.10.2019r. klasa 1A i 2A udały się na wycieczkę do 33 Bazy Lotnictwa  Transportowego w Powidzu. Głównym przeznaczeniem Jednostki Wojskowej, w  której gościli jest zabezpieczenie transportu lotniczego na rzecz innych rodzajów Sił Zbrojnych, wykonywanie zadań desantowych ludzi i sprzętu na rzecz Sił Zbrojnych RP oraz Polskich Kontyngentów Wojskowych, realizacja zadań w ramach lotniczego systemu poszukiwania i ratownictwa, a także przewóz (ewakuacja) rannych i porażonych.

IMG 20191003 0855003  pażdziernika  klasa 2 c wybrała się na zajęcia do Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich  we Wrześni. Głównym celem wyprawy była lekcja muzealna i obejrzenie stałej ekspozycji. Zwiedzanie zaczęliśmy od Sali Archeologicznej, gdzie zgromadzone są eksponaty ze średniowiecznej i nowożytnej Wrześni, z wykopu na ul. Ks. Jana Laskowskiego i z wykopu na dziedzińcu muzealnym. Dzieci poznały historię powstawania miasta oraz zostały wtajemniczeni w strajki szkolne- wydarzenie historyczne, jakie miało miejsce ponad sto lat temu we Wrześni ,w jaki sposób dzieci wrzesińskie stanęły w obronie polskiej mowy.

20191002 114142Rozstrzygnięto konkurs SKO na „Najpiękniejszą fotografię z wakacji”. Uczestnicy dostarczyli zdjęcia przedstawiające urokliwe miejsca i krajobrazy, które mogli podziwiać na żywo w czasie wakacji letnich. Do zdjęć dołączyli krótki opis, zachęcający tym samym do odwiedzania przedstawionych na fotografii miejsc.

20191002 0859472 października klasa 2 a wybrała się do Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni.  Wyjście było bardzo wyczekiwane przez dzieci chcących zgłębić wiedzę o historii swojej miejscowości. Uczniowie dowiedzieli się, że zabytkowy budynek Muzeum był kiedyś Katolicką Szkołą Ludową, gdzie chodziły dzieci rzymsko- katolickie. Miały okazję zobaczyć wiele eksponatów i zabytków archeologicznych dotyczących historii Wrześni w pradziejach i wczesnych średniowieczu. Drugoklasiści  zasiedli także w zrekonstruowanej Sali klasowej, w której z zaciekawieniem słuchali interesujących faktów o Strajku Dzieci Wrzesińskich. Obejrzeli również jedyny zachowany niemy film, mający 111 lat, który opowiada o traktowaniu Polaków w tamtych czasach. Ostatnim punktem wycieczki była wspólna fotografia przy symbolicznej ławeczce Bronki Śmidowiczówny na skwerze przy budynku dawnej szkoły oraz przy Ratuszu, na którym umieszczony jest Herb Wrześni. To była niesamowita wycieczka, pełna ciekawych i interesujących informacji, które uczniowie na pewno zapamiętają na długo.

1W dniu 1 października dzieci z oddziału 0a,b,c podczas pobytu w świetlicy szkolnej wykonały w grupach prace plastyczne pod hasłem "Ja i moje otoczenie".
Przypominamy, iż świetlica szkolna organizuje różnorodne zajęcia popołudniowe z oddziałami 0 m.in.:
- matematyczne
- teatralne
- plastyczne
- muzyczne
- ruchowe

image1Z okazji Dnia Chłopca klasa 1 d wybrała się do kina na film pt. "Wyprawa Magellana". 30 września dziewczynki złożyły kolegom życzenia oraz wręczyły im drobne upominki.

20190930 10350930 września w klasie 2 a chłopcy obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom tradycyjne „Sto lat” oraz złożyły życzenia. Nie zabrakło także drobnych upominków w postaci słodkiego „co nieco”. Była również wspólna zabawa, która sprawiła, że ten dzień minął nam w sympatycznej i pogodnej atmosferze.

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony