W krainie Lawendowego Rycerza

1.1Uczniowie klasy I d i II a  mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „W krainie Lawendowego Rycerza” wystawianego przez teatr ARTENES z Wrocławia. Poprzez baśniowe przygody i pogodną wymowę spektakl promował czytanie książek.

Złota Polska Jesień

P1Złota Polska Jesień daje nam wiele darów. Dzieci z klasy I D podczas spacerów z rodzicami zbierały kasztany, żołędzie, liście, jarzębinę, żeby nimi wzbogacać nasz klasowy kącik przyrody.

Poznajemy zawody - klasa IB i ID

cz2W ramach projektu "Poznajemy zawody" klasa IB i ID wybrały się do Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie, aby bliżej poznać zawód - leśniczego. Prowadzący wyjaśnił uczniom czym zajmuje się leśniczy, jakie obowiązki pełni.

Wycieczka do lasu klasy Ie i IIb

01a1dbe8f6bd71a96631b23f72e53ff2882c6e9c8811 października klasy Ie i IIb wyruszyły razem na wycieczkę do Centrum Leśnej Przygody "Szumi Bór". Na miejscu czekał na nas pan leśniczy Hubert, który przeprowadził nas po ścieżce edukacyjnej, opowiadając wiele ciekawostek na temat budowy lasu oraz jego mieszkańców i roślinności.

Uczniowie klasy Ie piszą kartki dla chorego Filipa

IMG 263710 października na lekcji plastyki uczniowie klasy Ie stworzyli przepiękne, kolorowe kartki dla chorego Filipa z Katowic w ramach akcji "Marzycielska Poczta".

Dzień chłopca w 1e

IMG 2511W piątek 28 września, w klasie 1e obchodziliśmy Dzień Chłopca. Panowie wzięli udział w konkurencjach, w których udowodnili, że są odważni, silni, mądrzy i poważni. Dziewczyny towarzyszyły i kibicowały chłopcom w zmaganiach, na koniec których zostali oni uhonorowani tytułem "Chłopaków na medal" i obdarowani pięknymi prezentami przygotowanymi przez rodziców.

Spotkanie z policjantem w klasie IIa

IMG 20180928 085004Naszą klasę odwiedziła mama Bartka, która jest policjantką. Podczas zajęć przybliżyła nam pracę policjanta. Porozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły do domu.

Święto Patrona Szkoły

DSC 0091W piątek 28.09.2018 r. odbyło się w naszej szkole Święto Patrona połączone ze zjazdem absolwentów rocznika 1988. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości. Podczas części oficjalnej, którą prowadzili Gabriela Dembińska i Mateusz Wysocki, wręczono nagrody laureatom VII edycji Rodzinnego Konkursu Historycznego „Historia Polski w pigułce” organizowanego przez stowarzyszenie „Pro Gimnazjum’’.

Klasa Ie z wizytą u weterynarza

img 2459 426 września klasa Ie udała się na spotkanie z panem Michałem Ciężkowskim, lekarzem weterynarii w gabinecie "Gato" przy ul. Szerokiej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, na czym polega praca weterynarza, poznać sprzęt i akcesoria potrzebne do leczenia zwierząt oraz wysłuchać wielu ciekawostek z pracy lekarza weterynarii dotyczących niecodziennych przypadków, tj. chociażby leczenie pytona tygrysiego.

Europejski Dzień Języków Obcych

WP 20180926 13 29 41 Pro126 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków.
Z tej okazji przygotowano mnóstwo ciekawych konkursów m.in. konkurs na wykonanie plakatu pt.: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” czy konkurs na przebranie za symbol wybranego kraju europejskiego.
Uczniowie mieli też możliwość skanowania kodów QR rozwieszonych w szkole.

Strona 1 z 70

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony