IMG 20180924 101501Pod koniec września 2018r. uczniowie klasy 1 a i 1 c w ramach zajęć edukacyjnych wybrali się do Ośrodka Edukacji Leśnej do Czeszewa. Jest  to malownicze miejsce położone w starorzeczach Warty, najstarszy rezerwat w Wielkopolsce.

Uczniów powitał leśniczy pan Marek, który opowiedział dzieciom  o odpowiedzialnej  pracy leśnika. Pokazał ubiór ludzi pracujących przy wycince drzew w lasach oraz potrzebny sprzęt. Następnie przeprowadził konkurs rozpoznawania podstawowych gatunków zwierząt leśnych, pokazując je na specjalnych kolorowych planszach. Wiele ciekawych informacji przekazał im o czapli, której wypchany model znajduje się w ośrodku. Dzieci obejrzały też filmy opowiadające o zwierzętach żyjących w lesie. Dowiedziały się, co to jest rezerwat przyrody i w jaki sposób leśnicy dbają o miejsca, które są pod ochroną. Przy ośrodku edukacyjnym funkcjonuje prom „NIKODEM”. To właśnie nim dzieci przedostały  się na drugi brzeg rzeki Warty do rezerwatu Czeszewski Las. Pobyt w ośrodku łączy zabawę z praktyczną nauką, co stanowi doskonały sposób aktywnej edukacji, poprzez obserwacje naturalnych zjawisk na żywo.

 

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony