20180523 083623 Kopia23.05. odbył się festyn sportowy pt. „Ćwicz dużo, jedz zdrowo, by być sprawnym ruchowo”, zorganizowany przez SSP nr 1 we Wrześni dla wszystkich klas 0 z wrzesińskich szkół. Impreza  rozpoczęła się od powitalnego korowodu, w którym dzieci mogły się zaprezentować, śpiewając piosenki oraz wygłaszając rymowanki dotyczące zdrowia.

Następnie uczniowie aktywnie uczestniczyli w dziecięcej zumbie, w której dominowały zabawy ruchowe oraz proste układy taneczne. Po tej części przyszedł czas na konkurencje na temat odżywiania, profilaktyki alkoholowej i tytoniowej. Uczniowie odbyli „Podróż po krainie kolorowej tęczy”, w której zdobywali sprawności związane z hasłami festynu. Konkursy te podzielone były na następujące etapy:  1) u czyścioszki "Wiem jak zachować higienę osobistą"; 2) u łasucha "Wiem, jak się prawidłowo i zdrowo odżywiać"; 3) u modnisi "Wiem, jak dostosować ubiór do pory roku i sytuacji"; 4) u ważniaka "Wiem, co to są nałogi". Jednak najwięcej emocji wzbudziły zawody sportowe, w których dzieci rywalizowały ze sobą. Klasa 0 b zajęła III miejsce, natomiast 0 a- IV miejsce. Klasy otrzymały gry planszowe oraz słodkości. Każde dziecko dostało także dyplom, zdrową przekąskę oraz wodę. Dziękujemy bardzo organizatorom za zorganizowanie tak fantastycznej imprezy, w której wszyscy świetnie się bawili.

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony