20180516 093448Niedawno klasa O a oraz O b odwiedziły gospodarstwo sadownicze pana Eugeniusza Pacyńskiego, które nastawione jest na produkcję wysokiej jakości, różnorodnych odmian śliw. Uczniowie zwiedzali i podziwiali piękny i rozległy sad.

Właściciel opowiedział mnóstwo ciekawostek na temat śliwek: dzieci poznały różne ich odmiany, dowiedziały się kto zapoczątkował sadownictwo oraz jakie prace wykonuje się w gospodarstwie przez cały rok. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali kwitnące drzewa oraz z uwagą słuchali o pożytecznych owadach zapylających kwiaty. Wielką zagadką i atrakcją dla wszystkich ył pojazd, na którym poruszał się pan Eugeniusz o nazwie Segway. Pani Lidka próbowała nauczyć się na nim jeździć, co nie było łatwe, więc wszyscy jej dzielnie kibicowali. Dała radę! J Następnie wspólnie wyruszyliśmy do pobliskiego parku, w którym podziwialiśmy piękną, wiosenną przyrodę oraz zobaczyliśmy „Dąb wolności” posadzony z inicjatywy Bronisława Komorowskiego. Na zakończenie czekała na dzieci niespodzianka: pyszny placek drożdżowy oraz kiełbaski z ogniska. Wycieczka była dla uczniów sposobem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu oraz obcowania z naturą. Wyjazd na pewno wszystkim na długo zostanie w pamięci.

 

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony