FB IMG 1527481987164W dniach 25-26 maja w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wystartowało ponad 200 juniorów z 51 klubów z całej Polski.
UKS Hwarang Września reprezentowało pięcioro zawodników zdobywając 48 punktów we Współzawodnictwie Sportowym.

Pozwoliło na zdobycie pucharu za 3 miejsca drużynowo.
1 miejsce i tytuł Mistrzyni Polski w kategorii -68kg wywalczyła Weronika Przybysz

1 miejsce i tytuł Mistrzyni Polski w kategorii -63kg wywalczyła Dagmara Haremza

2 miejsce i tytuł Wice Mistrza Polski w kategorii +78kg wywalczył Krystian Haremza

5 miejsce w kategorii -59kg wywalczyła Olga Bachorska

5 miejsce w kategorii -78kg wywalczył Jakub Wawrowski
Przygotowywaliśmy się do tego startu cały rok i widać że wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Puchar za 3 miejsce drużynowo i aż trzy medale Mistrzostw Polski jest ukoronowaniem naszej ciężkiej pracy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych podopiecznych. Nie zawiodły nasze Mistrzynie Weronika i Dagmara które potwierdziły że są najlepszymi juniorkami w kraju.  Krystian borykał się z kontuzją nogi i przed samymi zawodami nie trenował. Wynik jego walki finałowej po trzech rundach był remisowy. Dogrywka także nie wyłoniła zwycięzcy. Dopiero wskazanie systemu było na niekorzyść naszego zawodnika. Tak więc można powiedzieć że ta walka nie była tak do końca przegrana. Zabrakło naprawdę niewiele. Jakub i Olga też świetnie powalczyli i  zabrakło u nich przede wszystkim doświadczenia. Ale z turnieju na turniej idzie im coraz lepiej.
Teraz przyjdzie czas na leczenie kontuzji , odpoczynek i roztrenowanie . W sierpniu rozpoczniemy przygotowania do drugiej części sezonu na obozie w Stroniu Śląskim.

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony