Martyna WaszakMartyna jest uczennicą klasy 5b i posiada zielony pas z niebieska belką w taekwando. Mimo, że na treningi uczęszcza niespełna 2 lata, to lista jej sukcesów jest imponująca. Już w pierwszym roku treningów zdobyła 3 miejsce w Pucharze Polski P1 w kategorii młodzików w Jarocinie i 2 miejsce w 7 Gwiazdkowym Turnieju  Taekwando Dzieci w Kórniku. Nowy rok przyniósł jej kolejne sukcesy – 1 miejsce w Pucharze P1 w kategorii młodzików Swarzędz Cup 2018, 3 miejsce  w Pucharze Polski P1(kategoria 48kg) w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz 1 miejsce w II Pucharze Polski Olecko Hidori Cup 2018 (kategoria 48kg).

Niewątpliwie jej największy sukces to dwukrotne zdobycie pierwszego miejsca w Międzynarodowym Turnieju W Taekwando Olimpijskim Olsztyn Cup 2017 i Bydgoszcz Cup 2018.
Kolejne zawody i zdobyte tytuły udowodniły, że Martyna ma prawdziwy talent w tej dziedzinie, a do tego ogromną pasję.
Treningi taekwondo odbywają się 3 razy w tygodniu po 2-2,5 godziny, Martyna często wraca do domu dopiero przed 21, a uczestniczenie zawodach wiąże się z wyjazdami weekendowymi, ale Martyna jest świetnie zorganizowana i doskonale godzi swoją pasję z obowiązkami szkolnymi. „Czasami jestem bardzo zmęczona i mam wszystkiego dosyć, ale nie wyobrażam sobie mojego życia bez taekwando. Dodatkową motywacją są miejsca na podium i ogromna radość, którą wtedy czuję” - mówi. Tak jak ostatnio kiedy w zeszłym tygodniu odbierała stypendium sportowe z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Września. Ponadto Martyna w wolnych chwilach z pasją oddaje się rysowaniu. Kiedy ma trochę wolnego czasu lubi spotykać się z przyjaciółką. Jeżdżą wtedy na rolkach albo grają w siatkówkę – widać sport jest tym, co kocha najbardziej.

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 3
im Mikołaja Kopernika
we Wrześni

62-300 Września ul. Kosynierów 32
Tel. 61 436 02 99;
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz dokumenty szkolne

Nasze certfikaty

Bohaterowie

BohaterON w Twojej Szkole banerki 200x200

Początek strony